Z pałkami ruszyli na samochód. „Zemsta za rozpowiadanie nieprawdziwych informacji”

Z pałkami ruszyli na samochód. "Zemsta za rozpowiadanie nieprawdziwych informacji"
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców Łęcznej, którzy w ubiegłą niedzielę za pomocą pałek oraz kostki brukowej zniszczyli zaparkowany samochód. W środku siedział 20-latek z koleżanką.

„Zemsta za rozpowiadanie nieprawdziwych informacji”

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę przed godz. 20 w Łęcznej. Właściciel pojazdu marki Audi A3 zawiadomił mundurowych, że grupa osób niszczy mu pojazd. Funkcjonariusze zastali na miejscu 20-letniego właściciela oraz zaparkowany uszkodzony pojazd. Auto posiadało m.in wybitą tylną szybę, liczne zarysowania i wgniecenia.

Z relacji 20-latka wynikało, że podróżował wraz ze swoją koleżanką, a potem zaparkował auto na poboczu ulicy. Kiedy wysiedli z pojazdu, zauważył grupę osób, która zbliża się w ich kierunku. Mężczyzna wsiadł wówczas do auta. Wtedy mężczyźni zaczęli niszczyć jego auto przy pomocy pałek teleskopowych i pałek typu tonfa, a także kostką brukową. Ponadto pod jego adresem padły obelgi i groźby.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania za sprawcami. Okazali się nimi dwaj 17–letni mieszkańcy Łęcznej. Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani w poniedziałek. Jeden z nich przyznał, że przyczyną takiego zachowania była zemsta za rozpowiadanie na jego temat nieprawdziwych informacji.

Zgodnie z obowiązującym prawem grozi im kra do 5 lat pozbawienia wolności, jednak z uwagi na występek o charakterze chuligańskim, decyzją sądu kara może zostać zwiększona o połowę.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.