Z młotami napadli na kantor. Ukraińcy zostali zatrzymani na granicy [FOTO]

12 142356
Młotami wybili szybę w kantorze | fot. Lubuska Policja

Dwóch Ukraińców napadło na kantor w Żarach (woj. lubuskie). Użyli ciężkich młotów, żeby zrobić dziurę w szybie, przez którą wyjęli gotówkę. Wpadli w Dorohusku, kiedy próbowali nielegalnie przekroczyć granicę z Ukrainą.

Do napadu doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (15/16 lipca) w Żarach w województwie lubuskim. Dwóch mężczyzn napadło na całodobowy kantor, w którym siedziała kasjerka. Zamaskowani sprawcy za pomocą ciężkich młotów wyburzeniowych zrobili dziurę w szybie, przez którą zabrali znaczną kwotę pieniędzy.

Akcja złodziei trwała zaledwie kilkadziesiąt sekund, po czym oddalili się w nieznanym kierunku. Na miejscu pracowali policjanci, którzy zabezpieczyli pozostawione przez zamaskowanych sprawców ślady. Jako prawdopodobnych sprawców napadu wytypowali dwóch obywateli Ukrainy, 41- i 43-latka. Informacja o nich trafiła do służb w całym kraju.

I tak po niespełna sobie na granicy polsko-ukraińskiej w Dorohusku, strażnicy graniczni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali nielegalnie przekroczyć granicę wykorzystując do tego most kolejowy. Jak się później okazało, byli to poszukiwani obywatele Ukrainy.

Po zatrzymaniu Ukraińcy trafili do Żar. Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie, grozi im kara od 3 do 12 lat więzienia. Policjanci ustalają, czy zatrzymani mogą mieć związek z podobnymi napadami na terenie kraju.

12 142355
Młotami wybili szybę w kantorze | fot. Lubuska Policja
12 142352
Sprawcy napadu na kantor próbowali nielegalnie przekroczyć granicę w Dorohusku | fot. NOSG

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.