Z Lublina wyruszył pociąg pod granicę z Ukrainą. Specjalny skład zabierze ok. 500 osób z Ukrainy

dworzec pkp lublin główny pociąg
Dworzec PKP Lublin Główny | fot. Dominik Wąsik

Pod granicę z Ukrainą jedzie specjalny pociąg z Lublina. Specjalny skład zabierze około 500 osób z granicy w Hrebennem do Lublina.

Polregio uruchomiło specjalny pociąg do transportu uchodźców z Ukrainy

Dzisiaj o godz. 15 pociąg Polregio zestawiony z dwóch składów SA 134 wyruszył z Lublina do Lubyczy Królewskiej. Specjalnym składać ma zostać przetransportowanych ok. 500 osób z granicy w Hrebennem do Lublina. Dalsze kroki koordynować będzie Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lublinie.

„Na przejściach granicznych z Ukrainą tysiące uchodźców wojennych oczekuje na transport do naszego kraju. Taka skala oznacza, że najbardziej efektywnym środkiem transportu jest transport kolejowy. Jesteśmy w pełnej gotowości, aby uruchomić kolejne pociągi dla uchodźców z Ukrainy. Specjalny transport dla uchodźców jest oczywiście bezpłatny” – mówi Artur Martyniuk, prezes zarządu Polregio S.A.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. To są biedni ludzie i im współczuję, ale czy ktoś pomyślał o Polakach? Uchodźcy zabiorą nam pracę, będą mieszkać i żyć na nasz koszt, opieka medyczna też. Dlaczego do k… moja mama ma czekać ma rechabilitacje jednego kolana a drugie odpłatnie a Uchodźcy opieka medyczna za darmo i od ręki.