Ważny temat? Prześlij newsa!

Z Lublina w kosmos – dosłownie! Portal z Placu Litewskiego otwiera nowe możliwości obserwacji

Spotted Lublin

Mieszkańcy Lublina już teraz mogą zanurzyć się w w bezkres kosmosu. Dzięki nowym możliwościom projektu PORTAL zamiast obrazu Nowego Jorku, mieszkańcy Lublina zyskali dostęp do widoku Ziemi z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). To wyjątkowy krok w globalnej integracji, łączący ludzi z różnych miejsc na świecie, a teraz także z kosmosem. PORTAL w Lublinie – łączy […]

Portal Lublin-Wilno na Placu Litewskim

Portal Lublin-Wilno na Placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin
Dodaj anonimowo Na żywo Przejdź do strony

Mieszkańcy Lublina już teraz mogą zanurzyć się w w bezkres kosmosu. Dzięki nowym możliwościom projektu PORTAL zamiast obrazu Nowego Jorku, mieszkańcy Lublina zyskali dostęp do widoku Ziemi z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). To wyjątkowy krok w globalnej integracji, łączący ludzi z różnych miejsc na świecie, a teraz także z kosmosem.

PORTAL w Lublinie – łączy mieszkańców z kosmosem

Projekt PORTAL, zapoczątkowany przez litewskiego artystę Benediktasa Gylysa, umożliwia mieszkańcom Lublina oraz Wilna i Dublina obserwowanie świata w niespotykany sposób. Dzięki współpracy z brytyjską organizacją SEN, która specjalizuje się w przetwarzaniu danych z przestrzeni kosmicznej, nowością jest transmisja obrazu Ziemi z kosmosu, co pozwala spojrzeć na naszą planetę z nowej perspektywy.

„Teraz, dzięki Portalom, możemy nie tylko obserwować życie centrum Dublina i Wilna, ale także zanurzyć się w kosmiczne krajobrazy. Stanowi to wyjątkowy krok w rozbudowywaniu globalnej sieci łączącej ludzi ponad granicami” – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Portal Lublin-Wilno
Portal Lublin-Wilno | fot. Dominik Wąsik

Nowy York, Dublin, Wilno, Lublin i ISS w kosmosie

Charles Black, założyciel SEN, podkreśla znaczenie współpracy: „Wspólnie tworzymy coś naprawdę ponadwymiarowego – jednoczymy ludzi na Ziemi, a teraz także z kosmosem.”

Betonowa instalacja portalu na Placu Litewskim
Betonowa instalacja portalu na Placu Litewskim | fot. czytelnik Rafał

Nowa era komunikacji

Projekt PORTAL to nie tylko technologia, ale także szansa na wzbogacenie międzyludzkiej komunikacji. Transmisje, które odbywają się w rotacyjnym systemie, sprzyjają interakcjom międzynarodowym, koncertom, a nawet konkursom tanecznym. Połączenie z kosmosem nadaje temu wszystkiemu nowy wymiar, umożliwiając spojrzenie na Ziemię z nieznanej dotąd perspektywy.

Czy taki projekt wzmacnia poczucie globalnej wspólnoty? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach!

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Ważny temat? Prześlij newsa!

Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.

Bądź na bieżąco z Lublinem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
adam
4 miesięcy temu

fajne urzadzenie do widzenia w kosmosie rafal.

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch spotify website search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check