Z KRAJU: Zakopał psa żywcem. Z ziemi wystawała tylko głowa

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Policjanci z Końskich w województwie świętokrzyskim uratowali zakopanego żywcem psa. Z ziemi wystawała tylko głowa, a wyczerpane zwierzę trafiło do lecznicy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na terenie jednej z podkoneckich miejscowości. Jej mieszkaniec zauważył na posesji psa zakopanego żywcem. Natychmiast zawiadomił policję.

– Z ziemi wystawała tylko głowa psa. Zwierzę było dosyć mocno pobudzone, nieufne i agresywne. W związku tym funkcjonariusze wezwali straż pożarną. Na miejsce przybył też lekarz weterynarii, który podał zwierzęciu uspokajające środki farmakologiczne – relacjonował st. sierż. Piotr Przygodzki z Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Uratowane zwierzę trafiło do lecznicy w Kielcach. Funkcjonariusze nie mogli jeszcze w tej sprawie przesłuchać właściciela psa, ponieważ źle się poczuł i wymagał natychmiastowego przewiezienia do szpitala. 54-latek jest też głównym podejrzanym.

Znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem to czyn obciążony kara do pięciu lat więzienia.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.