Z KRAJU: Zakopał psa żywcem. Z ziemi wystawała tylko głowa

dog 188273 1280
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Policjanci z Końskich w województwie świętokrzyskim uratowali zakopanego żywcem psa. Z ziemi wystawała tylko głowa, a wyczerpane zwierzę trafiło do lecznicy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na terenie jednej z podkoneckich miejscowości. Jej mieszkaniec zauważył na posesji psa zakopanego żywcem. Natychmiast zawiadomił policję.

– Z ziemi wystawała tylko głowa psa. Zwierzę było dosyć mocno pobudzone, nieufne i agresywne. W związku tym funkcjonariusze wezwali straż pożarną. Na miejsce przybył też lekarz weterynarii, który podał zwierzęciu uspokajające środki farmakologiczne – relacjonował st. sierż. Piotr Przygodzki z Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Uratowane zwierzę trafiło do lecznicy w Kielcach. Funkcjonariusze nie mogli jeszcze w tej sprawie przesłuchać właściciela psa, ponieważ źle się poczuł i wymagał natychmiastowego przewiezienia do szpitala. 54-latek jest też głównym podejrzanym.

Znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem to czyn obciążony kara do pięciu lat więzienia.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.