Z budynku Sądu Okręgowego odpadały kawałki gzymsu. Przyszedł czas na jego naprawę

Naprawa elewacji budynku Sądu Okręgowego przy Krakowskim Przedmieściu
Naprawa elewacji budynku Sądu Okręgowego przy Krakowskim Przedmieściu | fot. Dominik Wąsik

Betonowe kawałki elewacji odpadły z budynku przy Krakowskim Przedmieściu, w którym mieści się Sąd Okręgowy w Lublinie. Teren przed budynkiem od dłuższego czasu był otaśmowany. Teraz przyszedł czas na naprawę.

Budynek Sądu Okręgowego odzyska dawny blask

Kilka dni temu przed budynkiem Sądu Okręgowego przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie (dawny budynek Towarzystwa Kredytowego Ziemskiego – przyp. red.) pojawiło się rusztowanie, a ekipa budowlana przystąpiła do prac.

Okazuje się, że zlecone prace dotyczą naprawy betonowego gzymsu, który od dłuższego czasu zaczął się rozpadać, co skutkowało niebezpiecznymi sytuacjami, bo przed budynkiem biegnie chodnik. Teren ten wcześniej został odgrodzony taśmą, by piesi nie podchodzili zbyt blisko elewacji.

„Przedmiotem umowy są prace konserwacyjne polegające na naprawie miejscowych uszkodzeń elewacji (gzymsów) oraz naprawa płyt balkonowych poprzez wymianę izolacji i ułożenia płyt z granitu, w budynku obecnie zajmowanym przez Sąd Okręgowy w Lublinie wpisanym do rejestru zabytków” – mówi Barbara Markowska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Lublinie.

Za realizację prac odpowiada lubelska spółka Edach. Termin ich zakończenia wyznaczono do 31 grudnia 2023 r.

Zdjęcia

Naprawa elewacji budynku Sądu Okręgowego przy Krakowskim Przedmieściu
Naprawa elewacji budynku Sądu Okręgowego przy Krakowskim Przedmieściu | fot. Dominik Wąsik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.