Z bankomatów zniknął ponad milion złotych. Policjanci zatrzymali sprawców

Ukradli z bankomatów ponad milion złotych
Ukradli z bankomatów ponad milion złotych | fot. KMP Lublin

Za włamania do bankomatów odpowiedzą dwaj obywatele Ukrainy w wieku 35 i 52 lat. Sprawcy wypłacali pieniądze korzystając z nowej metody. Ich łupem padło ponad milion złotych.

Z bankomatów zniknął ponad milion złotych

Do zdarzenia doszło w październiku 2020 r. Na przestrzeni zaledwie kilku dni doszło do kilku włamań do bankomatów w Lublinie oraz jednego w Hrubieszowie. Sprawcy, wykorzystując nową metodę, niemal niezauważenie włamywali się do bankomatów, wypłacając znajdujące się tam pieniądze.

„Dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu przejmowali kontrolę nad urządzeniem i dokonywali wypłat znajdujących się w nim pieniędzy. Łącznie ich łupem padło ponad milion złotych” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Rozpracowaniem sprawców zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością przeciwko Mieniu KMP w Lublinie. Funkcjonariusze analizując pozostawione przez włamywaczy ślady, wpadli na trop dwóch obywateli Ukrainy w wieku 35 i 52 lat.

Jak się okazało, mężczyźni od kilku miesięcy przebywają w zakładzie karnym. Sprawcy wczoraj usłyszeli zarzuty związane z kradzieżą z włamaniem. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im do 10 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.