XXI Lubelskie Święto Chleba w Muzeum Wsi Lubelskiej. Sprawdź, co w programie

chleb
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

XXI Lubelskie Święto Chleba odbędzie się w plenerach Muzeum Wsi Lubelskiej. Ideą tego wydarzenia jest uczcić chleb, który dosłownie i symbolicznie stanowi podstawę niezbędna do przeżycia każdego z nas.

Lubelskie Święto Chleba będzie doskonałą okazją do spotkania się rzemieślników piekarstwa i cukiernictwa z Lubelszczyzny z konsumentami. Tak oto chleb połączy we wspólnym świętowaniu tych, co na co dzień trudzą się by chleb przygotować i tych, którzy pracują by na chleb zarobić.

Ideą tego święta – uczcić chleb, który dosłownie i symbolicznie stanowi podstawę niezbędna do przeżycia każdego z nas. Pokazać dobre polskie pieczywo i smakołyki cukiernicze z zakładów, które wbrew rynkowym trendom starają się zachować wierność starym dobrym technologiom i recepturom. Oddać należny szacunek tym, którzy chleb wytwarzają i docenić tych, którzy potrafią się nim dzielić. Podziękować tym, którzy na co dzień wybierają zdrowe polskie pieczywo z rzemieślniczych piekarni i promować postawy racjonalnych zakupów i niemarnowania chleba” – tłumaczy Iwona Trofimenko, kierowniczka Cech Rzemiosł Spożywczych w Lublinie.

Tegoroczna edycja Lubelskiego Święta Chleba będzie odbywać się pod hasłem „Wpływ zdrowego jedzenia na jakość widzenia”. W trakcie trwania wydarzenia będzie można zbadać sobie wzrok, zasięgnąć porad wykwalifikowanych optyków na temat doboru okularów oraz wziąć udział w konsultacjach na temat – jaka żywność ma wpływ na jakość naszego wzroku.

Podczas tegorocznego Święta Chleba bardzo prosimy wszystkich wystawców o ograniczenie zużycia plastiku. To naprawdę nie kosztuje wiele, a może pomóc nam i przyszłym pokoleniom cieszyć się czystą Matką Ziemią” – dodaje Iwona Trofimenko.

XXI Lubelskie Święto Chleba odbędzie się w niedzielę 15 września na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej. Bilety w cenie 6 zł (ulgowy) i 12 zł (normalny).

plakat święto chleba 15.09.2019

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.