Wzrasta liczba zachorowań na grypę. Szpitale ograniczają wizyty u pacjentów

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Z powodu wzrostu liczby zachorowań na grypę i choroby grypopodobne szpitale zakazują lub ograniczają wizyty bliskich u pacjentów.

Całkowity zakaz odwiedzin u pacjentów dotyczy Kliniki Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie. – „Wprowadzane obostrzenia związane są z obecną sytuacją epidemiologiczną i będą obowiązywały do odwołania” – informuje Anna Guzowska, rzecznik SPSK nr 1 w Lublinie.

Natomiast Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie wprowadził ograniczenie odwiedzin u pacjentów w całym szpitalu do jednej osoby i jednego pacjenta. – „Ma to związek z okresem wzmożonych zachorowań na grypę, choroby grypopodobne i inne infekcje sezonowe” – wyjaśnia Marta Podgórska, rzecznik SPSK nr 4 w Lublinie.

Ograniczenia wizyt u pacjentów wkrótce mogą objąć kolejne szpitale. To jeszcze nie jest epidemia grypy, ale liczba zachorowań w szybkim tempie rośnie. Zakazy i ograniczenia odwiedzin pacjentów w szpitalach w naszym regionie, będą obowiązywały do odwołania.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.