Wzmożone kontrole policji i sanepidu w galeriach handlowych

68 177973
Wspólne kontrole policji i inspektorów sanepidu w galeriach handlowych | fot. KMP Lublin

Policjanci w towarzystwie inspektorów sanepidu prowadzą wzmożone kontrole w galeriach handlowych pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów sanitarnych.

Zgodnie z obowiązującymi od soboty 28 listopada przepisami, w galeriach handlowych mogą obecnie przebywać klienci, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego. Chodzi o limit osób: jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni w sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych i 1 osoba na 10 metrów kwadratowych w sklepach o mniejszej powierzchni.

Podczas poruszania się po sklepach jak również w kolejkach pomiędzy klientami istnieje obowiązek zachowania 1,5 metra dystansu społecznego. Osoby muszą pamiętać także o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz o obowiązkowej dezynfekcji.

„To wszystko już od wczoraj sprawdzają policjanci z lubelskich komisariatów oraz inspektorzy sanepidu. Kontrole prowadzone są w największych galeriach handlowych oraz sklepach wielkopowierzchniowych i potrwają przez najbliższe kilka dni” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.