Wzmożone kontrole drogówki. Sprawdź, gdzie będą policjanci

policja kontrola
Zdjęcie ilustracyjne

Kierowcy, poruszający się drogą krajową nr 63 powinni zachować szczególną ostrożność. Od poranka do późnego wieczora na tej trasie policjanci prowadzą wzmożone kontrole prędkości.

W sobotę od godz. 6 na drodze krajowej nr 63 funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania. Na tej trasie będzie można spotkać większą liczbę patroli policyjnych, którzy kontrolować będą kierowców. Działania zakończą się o godz. 22.

– Mundurowi sprawdzą prędkość z jaką poruszają się kierujący, stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów, czy też sposób przewożenia pasażerów – informują policjanci.

Stróże prawa sprawdzą również bezpieczeństwo przewożonych pasażerów oraz skontrolują, czy liczba znajdujących się osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym.

Pod „lupą” policjantów z drogówki znajdzie się też stan techniczny pojazdów, zwłaszcza autobusów oraz busów przewożących pasażerów. Funkcjonariusze będą także sprawdzali sposób zabezpieczenia ładunku przewożonego na ciężarówkach.

Mundurowi będą podejmować interwencje dotyczące popełnianych wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym, jak np., nieprawidłowe wyprzedzanie, nieudzielanie pierwszeństwa, będą reagować także na wykroczenia popełniane przez pieszych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.