Wywóz śmieci w Lublinie. Śmieciarka budzi mieszkańców o godzinie 4:00 rano

Wywóz śmieci w Lublinie. Śmieciarka budzi mieszkańców o godzinie 4:00 rano
Śmieciarka co wtorek o godz. 4 rano budzi mieszkańców ul. Cichej 2 w Lublinie | fot. nadesłane

Dlaczego pracownicy wywożący odpady nie przestrzegają godzin ciszy nocnej? – pyta jeden z mieszkańców ulicy Cichej w Lublinie. Śmieciarka budzi mieszkańców o godz. 4:00 rano.

Lublinianie, którzy mieszkają w okolicy Placu Litewskiego, poprosili nas o pomoc. Mają dość hałasów o świcie. Pracownicy odbierają kubły ze śmieciami spod kamienic i trwa to przynajmniej kilkanaście minut. Jest to szczególnie uciążliwe dla tych, którzy nie wychodzą do pracy o świcie.

Najpierw nadjeżdża śmieciarka i słychać dźwięk cofania samochodu. Później hałas przesuwanych pojemników. Następnie odgłos wysypywanych z pojemnika śmieci. Nic nadzwyczajnego. Tak wygląda odbiór odpadów na wszystkich osiedlach. Mieszkańcom ul. Cichej ekipa sprzątająca postanowiła zafundować także darmową pobudkę o godz. 4:00 rano.

– Od 3 tygodni co środę o godzinie 4:00 na ul. Cichą 2 przyjeżdżają śmieciarze i zaczynają tłuc się śmietnikami tak, że nie da się nie obudzić, nawet przy zamkniętych oknach. Pisaliśmy w tej sprawie do firmy KOMA, ale oni twierdzą, że to nie ich śmieciarka, choć w urzędzie miasta widnieją jako firma odpowiedzialna za odbiór odpadów w tym budynku – pisze w liście do redakcji czytelnik Paweł, mieszkaniec śródmieścia.

Jak dodaje, jest to zawsze ta sama śmieciarka. – Panowie śmieciarze za nic mają sobie ciszę nocną i beztrosko napie*dalają w środku nocy śmietnikami. Czy mam rozumieć, że teraz wszystkie prace komunalne będą wykonywane w środku nocy np. zrywanie chodników, wymiana rur kanalizacyjnych itd. i ludziom, którzy mają na trochę późniejszą godzinę do pracy, nie należy się już przynajmniej ta cisza do godziny 6:00? – dodaje.

Postanowiliśmy skontaktować się z firmą KOMA, odpowiedzialną za odbiór odpadów ze śródmieścia. – Mieszkaniec ulicy Cichej przesłał nam skargę wraz ze zdjęciami oraz nr rejestracyjnym samochodu odbierającego odpady. W odpowiedzi uzyskał informację, że nie jest to śmieciarka należąca do firmy KOMA Lublin. Problematyczny odbiór musi świadczyć pojazd, który odbiera odpady z nieruchomości niezamieszkałych przez mieszkańców. W tym wypadku nie obowiązuje rejonizacja” – informuje Aleksandra Zonik z firmy KOMA Lublin.

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. O 4 rano jest już dzień. A cisza nocna jak sama nazwa mówi – jest w nocy.

  2. Śmieciarzami są ci którzy produkują śmieci.
    Narzekać jest łatwo, jeśli przeszkadzają wielmożnym lordom halasy z rana to może lepiej trzymać smieci w swoim mieszkaniu.

  3. Na cichej bardzo łatwo byłoby ich zablokować w ramach obywatelskiego zatrzymania. Gdyby musieli czekać na Policję i tłumaczyć się z zakłócania ciszy nocnej to może zmieniliby harmonogram.

  4. Ale tekst śmieciarzami są ci co produkują śmieci, A TY NIE JESTEŚ ŚMIECIARZEM ZE TAK PISZESZ CZY STOLUJESZ SIE Z BYDLEM W CHLEWIE? PO 2 KOMA JAK KOMA ALE KOMEKO JESZCZE GORSZE OD CHYBA WSZYSTKICH INNYCH FIRM