Wystawił na sprzedaż kuchenkę mikrofalową. Stracił ponad 17 tysięcy złotych

olx oszustwo
Zdjęcie ilustracyjne

Oszuści podszywają się pod klienta na popularnym serwisie ogłoszeniowym, który wysyła fałszywy link do potwierdzenia płatności za towar. Mieszkaniec Lublina stracił w ten sposób ponad 17 tysięcy złotych.

Uwaga na oszustów

W niedzielę na V Komisariat Policji w Lublinie zgłosił się 35-letni mieszkaniec Lublina, który padł ofiarą oszustów. Mężczyzna oświadczył, że na popularnym portalu ogłoszeniowym za niespełna 100 złotych wystawił na sprzedaż kuchenkę mikrofalową.

Na ofertę odpowiedziała osoba, która skontaktowała się z nim za pomocą jednego z komunikatorów. Fałszywy klient zgodził się na zakup, za który miał zapłacić przelewem. Po wykonaniu rzekomej transakcji przysłał sprzedającemu link, potwierdzający płatność.

Link miał odesłać 35-latka na stronę internetową banku. Po wpisaniu hasła konieczna była autoryzacja logowania za pomocą smsa. Jak się okazało, co chwilę pojawiał się błąd autoryzacji, więc mężczyzna wpisywał kolejne kody z smsów.

Po otrzymaniu 13 wiadomości pokrzywdzony postanowił zalogować się do banku w inny sposób. Wówczas okazało się, że z rachunku zniknęło ponad 17 tysięcy złotych.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Mnie też próbowano w ten sposób oszukać ale po 3 autoryzacjach zalogowałam się na konto bankowe i zczaiłam i co chodzi. Nie udało się oszustom.

  2. Ja w sobotę też o mało nie straciłam swoich pieniędzy, na szczęście mąż był czujny i udało się uniknąć straty pieniędzy. Bardzo współczuję temu człowiekowi.