Wystawianie recept online jest szybsze niż myślisz. Przekonaj się sam

Recepta online przez Internet
Recepta online przez Internet

Gdy czas nagli i pilnie potrzebne są leki wydawane wyłącznie z przepisu lekarza, rozwiązaniem może być recepta online. Można ją otrzymać po konsultacjach zdalnych. Jej dostarczenie nie zajmuje zwykle więcej czasu od prób rejestracji w przychodni, dojazdu do lekarza, czy też oczekiwania w kolejce. Jak to możliwe? Sprawdź w naszym artykule!

Recepta online – gdy szybko potrzebne są leki

Stacjonarna ochrona zdrowia niestety często wymaga wcześniejszej rezerwacji wizyty, a także dojazdu do placówki medycznej i oczekiwania w kolejkach. Nie każdy może czekać, a są sytuacje, gdy liczą się nie tyle dni, co godziny. Idealnym rozwiązaniem są w tym przypadku konsultacje zdalne z lekarzem, na które nie trzeba umawiać się wcześniej. Nie należy się ich obawiać, o ile postawi się na rzetelny podmiot medyczny.

Wystawianie recept online cenione jest między innymi za szybkość dostępu do potrzebnych leków. Zazwyczaj konsultacja polega na wypełnieniu przez pacjenta krótkiego formularza medycznego, który następnie jest analizowany przez lekarza. W przypadku braku wątpliwości co do zasadności i bezpieczeństwa stosowania danego leku przez pacjenta wystawiana jest e-recepta. Cała procedura zwykle zamyka się w 5 minutach, przez co jest zdecydowanie krótsza niż niejedna próba rejestracji do placówki stacjonarnej.

Jak dostać receptę online w możliwie najkrótszym czasie?

Jest wiele sytuacji, w których pacjentom jest pilnie potrzebna recepta, a najlepszym tego przykładem może być antykoncepcja ratunkowa, czyli tabletka „po”. Recepta online w przypadku potrzeby bardzo szybkiego przyjęcia leku będzie dobrym rozwiązaniem. Jak zamówić leki na e-receptę? Bardzo szybkie wystawianie oferuje wiele internetowych podmiotów medycznych, w tym między innymi strona https://naszarecepta.pl/.

Choć przez internet można otrzymać receptę znacznie szybciej niż stacjonarnie, należy pamiętać, że przepisywanie leków nie odbywa się „automatycznie”. Tu także – podobnie jak na wizycie stacjonarnej – kluczowy jest wywiad medyczny, jednak nieco inna jest jego forma. Lekarz analizuje zawarte w formularzu medycznym odpowiedzi udzielone wcześniej przez pacjenta i na tej podstawie poznaje wskazania i ewentualne przeciwwskazania do terapii.

Jak zrealizować e-receptę przez Internet?

Ważne jest nie tylko to, jak dostać receptę online w możliwie najkrótszym czasie, ale również to, co zrobić z nią w dalszej kolejności. Sam proces realizacji e-recepty wystawionej przez internet nie odbiega jednak od sposobu ich realizacji stacjonarnie. Każda e-recepta posiada swój kod kreskowy oraz skrócony kod czterocyfrowy – korzystając z nich, można wykupić leki w aptece.

Pierwszym sposobem realizacji e-recepty online jest okazanie farmaceucie wspomnianego kodu kreskowego. Można posłużyć się wydrukiem e-recepty, a także skorzystać z urządzenia mobilnego, gdzie wyświetlony zostanie fragment e-recepty z kodem. Ten sposób nie wymaga dodatkowego uwierzytelnienia.

Inna opcja to podanie w aptece krótkiego kodu czterocyfrowego e-recepty. Nie tylko dostępny jest on na wydruku informacyjnym, ale również jest wysyłany do pacjentów SMS-em. Aby recepta online na tabletkę „po” lub inne leki mogła zostać zrealizowana w ten sposób, konieczna będzie dodatkowa weryfikacja. Należy zatem podać również numer PESEL osoby, której e-recepta została wystawiona.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.