„Wyścig słoni” na obwodnicy Lublina [WIDEO]

wyścig słoni obwodnica lublina
Tak jeżdżą TIR-y na obwodnicy Lublina | Sławomir Staroń

Jeden z kierowców opublikował w serwisie YouTube film ilustrujący zachowanie TIR-owców jadących obwodnicą Lublina. Kierowcy urządzili sobie „wyścig słoni” na trzech pasach ruchu.

Niektórzy nazywają to „wyścigiem słoni” inni po prostu „TIR races” wyścigami ciężarówek. Mówimy o momencie kiedy na drodze wyprzedzają się dwa duże samochody. Ten manewr najczęściej trwa dość długo, skutecznie blokując ruch innych pojazdów.

Na przesłanym filmie przez pana Sławomira widzimy trzy ciężarówki jadące osobnymi pasami ruchu. Kierowcy ani myślą zjeżdżać, a ich zachowanie wskazuje na to, że na publicznej drodze urządzili sobie prywatny wyścig.

Zdarzenia miało miejsce na obwodnicy Lublina, gdzie w tym miejscu zostały wyznaczone trzy pasy ruchu w jednym kierunku. TIR-owcy nie ustępują drogi nawet wtedy, gdy autor nagrania podjeżdża pod tył ich aut i wyraźnie daje do zrozumienia, że chciałby wyprzedzić ciężarówki.

Taki manewr może trwać kilka minut i ciągnąć się kilometrami.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Przestań pisać durnoty autorze sprawdź sobie ile trwało to po długości nagrania i stwierdzam że może maks minutę trwało to wyprzedzanie ale cebulandia jak zwykle bo się Janusz passatem spieszył. Niech se następnym razem wcześniej wyjdzie. Praca kierowcy to niestety jest praca na czas i każda minutą się liczy. Swoją drogą nie wiem po jaka cholerę to drugi raz udostępniać. Żeby nabić statystyk? Czy żeby oglądać jak jedni z drugimi się drapią. U nas zawsze będzie ten problem bo Polakowi zawsze coś nie będzie pasowało. Jakim cudem inne narody potrafią zwolnić i wpuścić ciężarówkę żeby mogła kogoś wyprzedzić a u nas włączysz ten kierunek i prędzej ci się spali żarówka niż ktos cię wpuści. Więcej empatii między nami i próbujmy raz współżyć. Ten który się mocno spieszy może akurat wiezie twoja pocztę lub zamówiony towar i spieszy się żeby zdążyć na czas i wrócić do domu bo może dojechać za późno i twoja paczka na którą tak czekasz nie dotrze do ciębie na czas. Nie znam firmy która daje kierowcom samochód i żeby jeździli sobie od tak tylko zawsze jest robota do zrobienia i wszystko jest na wczoraj
  Pozdrawiam Kierowca Ciężarówki.

 2. Osobiście dużo jeżdżę Pl i Europie ,owszem denerwują mnie takie sytuacje ale tu akurat jest spoko myk myk i poszedł więc to nagranie możesz sobie wsadzić hyhyhy jak chcesz donosic takie filmiki to nagraj coś bardziej ekstremalnego ?

 3. Do KIEROWNIK.
  Po pierwsze: Filmik trwa 35sek, ale manewr o wiele dluzej. Zobacz od kiedy nagrywa go autor.
  Po drugie: jeden z kierowcow mogl zaczekac z manewrem.
  Po trzecie: ten co nagrywal moze tez sie z czyms spieszyl? Mniej egoizmu na drodze