Wyrzucili kolegę przez balkon z trzeciego piętra, bo „wyjaśniali” zaległe sprawy

balkon
fot. KPP Włodawa

Podczas libacji alkoholowej wyrzucili znajomego przez balkon znajdujący się na trzecim piętrze jednego z bloków, gdyż „wyjaśniali” zaległe sprawy. Pokrzywdzony przeżył, jednak jego stan jest bardzo ciężki. Włodawscy policjanci zatrzymali 37 i 38-latka podejrzanych o usiłowanie zabójstwa swojego znajomego.

Świadek wezwał pomoc

Do tego zdarzenia doszło w minioną niedzielę po godzinie 14:00. Jak wynikało ze zgłoszenia, jakie wpłynęło do WCPR od świadka, mężczyzna miał wypaść przez balkon jednego z bloków we Włodawie. Z jego relacji wynikało, że widział, jak trzymany za nogi mężczyzna został puszczony z wysokości III piętra przez innego mężczyznę i runął na ziemię.

zatrzymani za usiłowanie zabójstwa
fot. KPP Włodawa

Na miejsce natychmiast zadysponowano służby i pogotowie ratunkowe. Karetka zabrała pokrzywdzonego do miejscowego szpitala. Z uwagi na bardzo ciężki stan 29-latka, został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe jednego z lubelskich szpitali.

Do działań przystąpili włodawscy kryminalni. W mieszkaniu, z którego został wyrzucony 29-latek, zatrzymali dwóch znajdujących się tam mężczyzn, 37-latka i 38-latka – mieszkańców powiatu włodawskiego. 37-latek był trzeźwy, zaś jego znajomy 38-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Jak ustalili policjanci, w mieszkaniu trwało spotkanie towarzyskie. W pewnym momencie, 37 i 38-latek chcąc pozbawić życia 29-latka po uprzednim skrępowaniu rękami jego rąk i nóg wyrzucili go zwróconego głową do dołu z balkonu na trzecim piętrze. Ze wstępnych ustaleń wynika, że powodem miało być „wyjaśnienie” zaległych spraw.

Obydwaj zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie włodawskiej komendy. Przez kolejne dni trwały z ich udziałem czynności procesowe.

Obydwaj zatrzymani byli notowani w policyjnych kartotekach.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu zatrzymanym zarzutu usiłowania zabójstwa, który usłyszeli we włodawskiej prokuraturze. Wczoraj Sąd Rejon

Podejrzanym grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Dodatkowo 37- latek odpowie za popełnione przestępstwo w warunkach recydywy — informuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.