Wyprzedził trzy auta na podwójnej ciągłej. Wszystko zarejestrował policyjny dron

Policjanci ukarali kierującego audi, który wyprzedził na podwójnej ciągłej trzy auta
Policjanci ukarali kierującego audi, który wyprzedził na podwójnej ciągłej trzy auta | fot. KPP Krasnystaw

Policjanci przy pomocy drona zarejestrowali moment, gdy kierowca audi na podwójnej ciągłej wyprzedził ciąg pojazdów. Mężczyzna otrzymał wysoki mandat karny i 5 punktów karnych.

Policyjny dron nad drogą

Akcję przeciwko piratom drogowym, z wykorzystaniem kamery umieszczonej w dronie, przeprowadzili policjanci z ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. To pierwsze tego typu działania na terenie powiatu krasnostawskiego.

Policjanci z powietrza obserwowali zachowania kierujących i natychmiast reagowali w przypadku niestosowania się do przepisów ruchu drogowego. W ciągu 40 minut funkcjonariusze ujawnili 5 wykroczeń polegających na wyprzedzaniu pojazdów w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz wyprzedzania.

Najbardziej zdziwiony był 27-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, którego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej. Mężczyzna ,na „podwójnej ciągłej” wykonał manewr wyprzedzania trzech aut. Moment został nagrany za pomocą drona, a kierujący audi został ukarany 300 złotowym mandatem karnym, a jego konto wpłynęło 5 punktów.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. 300 Zł mandatu – wysoki to mandat???

    Takiemu co NIE umie jeździć należy zabrać prawo jazdy!

  2. 300zł i 5 Pkt? W tym tempie to im się obsługa tego drona nawet nie zwróci.