Wyprostują skrzyżowanie na Męczenników Majdanka. Kierowcy na objazdy

DSC05793
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Od środy rozpoczną się prace związane z przebudową skrzyżowania Drogi Męczenników Majdanka z ul. Sulisławicką i Grabskiego. Będą duże utrudnienia dla kierowców.

Ponad 11 milionów złotych pochłonie przebudowa „wyprostowanie” skrzyżowania Drogi Męczenników Majdanka z ul. Grabskiego i Sulisławicką. Prace mają rozpocząć się od środy 4 kwietnia. Dla kierowców oznacza to długie miesiące utrudnień, związanych ze zmianą organizacji ruchu – objazdami.

Droga Męczenników Majdanka zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku od ul. Krańcowej do ul. Hanki Ordonówny. Zamkniętym odcinkiem będą mogły się poruszać tylko autobusy i trolejbusy komunikacji miejskiej, służby komunalne i mieszkańcy. Kierowcy poruszający się po Drodze Męczenników Majdanka będą kierowani objazdem przez ulice: Krańcowa, Witosa i Dekutowskiego.

– Pojazdy jadące w kierunku Świdnika na skrzyżowaniu z ul. Krańcową skręcą w lewo i dojadą do al. Witosa. Jadący do Lublina od strony Kalinówki (Świdnika – przyp. red.) zostaną poprowadzeni ul. Dekutowskiego do al. Witosa – mówi Karol Kieliszek z lubelskiego ratusza.

Dojazd do marketu Lidl będzie możliwy od al. Witosa lub ul. Pogodnej. Dojeżdżającym do posesji znajdujących się np. przy ul. Ordonówny lub ul. Grenadierów zaleca się kierowanie ul. Droga Męczenników Majdanka ale od strony skrzyżowania z ul. Dekutowskiego.

W związku z brakiem możliwości skrętu z Drogi Męczenników Majdanka w ul. Grabskiego zmienią się trasy przejazdu niektórych autobusów. Linia nr 14 i N2 w kierunku Felina pojadą przez ul. Krańcową i al. Witosa. Nie będą też obsługiwane przystanki Szczygla 01 i Jesienna 01.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.