Stan rowerów miejskich od dawna jest przedmiotem dyskusji wśród mieszkańców Lublina. Jak przekonują, jednoślady bardzo często są rozklekotane lub całkowicie niesprawne, mimo to są one udostępnione do wypożyczenia.
Rowery miejskie w Lublinie są poniszczone
Mieszkańcy Lublina korzystający z rowerów miejskich regularnie zgłaszają, że na stacjach zdecydowanie zbyt często można natrafić na niesprawne jednoślady. Użytkownicy systemu Lubelski Rower Miejski zwracają uwagę, że mają możliwość ocenienia stanu jednośladu przed wypożyczeniem tylko wizualnie „na oko”.
„Kilkukrotnie zdarzyło mi się, że wizualnie rower wyglądał na sprawny, a po wypożyczeniu okazało się, że jest problem z napędem, przerzutkami lub coś ocierało. Mimo że rower został oddany po przejechaniu kilku metrów to z konta Nextbike i tak pobrało mi 1 zł za wypożyczenie” – skarży się czytelnik Kamil i pyta, dlaczego w Lublinie nie wprowadzono darmowej minuty, lub dwóch na sprawdzenie roweru.
Przypomnijmy, że od czerwca 2021 r. wszystkie rowery działające w systemie Lubelskiego Roweru Miejskiego są wyposażone w elektrozamki, które uniemożliwiają sprawdzenie napędu przed wypożyczeniem. Zmianie uległ również cennik usługi, bo za wypożyczenie trzeba płacić już od samego wypożyczenia.
Zobacz także: Cennik i abonamenty Lubelskiego Roweru Miejskiego
„Bezpośrednio do Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością nie wpływały podobne skargi” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.
Ratusz odniósł się także do pomysłu jednego z rowerzystów na udostępnieniu 1-2 minut na sprawdzenie wypożyczonego roweru.
„W czasie 120 sekund użytkownik jest w stanie pokonać odległość pomiędzy dwiema blisko położonymi stacjami. Udostępnienie kilku minut powodowałoby nadużycia w wykorzystywaniu rowerów do krótkich przejazdów” – twierdzi Justyna Góźdź.
Urzędnicy zaznaczają, iż nie mają planów aneksowania zapisów regulaminu korzystania z Lubelskiego Roweru Miejskiego.
Dodaj swój komentarz