Wypłata pieniędzy w ramach programu „Dobry start” w woj. lubelskim

pieniądze 200 złotych banknoty
Zdjęcie ilustracyjne | fot. NBP

Do rodziców i opiekunów w województwie lubelskim trafiło już prawie 4,5 mln złotych w ramach programu „Dobry start”. W ramach świadczenia wypłacane jest 300 zł jednorazowego wsparcia dla uczniów rozpoczynających rok szkolny.

Kiedy wypłata 300 zł Dobry start?

Od 1 lipca można składać wnioski o świadczenie 300 plus z programu „Dobry start”. W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o to świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Pieniądze z programu są wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

ZUS wypłacił już w województwie lubelskim niemal 4,5 mln zł. Pieniądze posłużą rodzicom do zakupu wyprawki szkolnej. Wnioski o wsparcie można składać do 30 listopada 2021 roku. Świadczenie z programu przysługuje w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.