Wypłaciła pieniądze pochodzące z oszustwa na policjanta. 29-latka zatrzymana

29-letnia mieszkanka Warszawy zatrzymana ds. oszustwa na policjanta
29-letnia mieszkanka Warszawy zatrzymana ds. oszustwa na policjanta | fot. KWP Lublin

Policjanci kryminalni z Lublina zatrzymali 29-letnią mieszkankę Warszawy, która odpowie za udział w oszustwie na policjanta. Kobieta wypłaciła z bankomatu pieniądze pochodzące z oszustwa.

29-latka wypłaciła pieniądze pochodzące z oszustwa na policjanta

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wspólnie z policjantami z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie realizując ustalenia własne, zatrzymali kobietę, która brała udział w oszustwie metodą na „policjanta”.

Do przestępstwa doszło 2 marca. Do mieszkanki Lublina zadzwonił mężczyzna, przedstawił się jako policjant CBŚP i poinformował o szeroko zakrojonej akcji łapania oszustów pracujących w banku. Kobieta zgodziła się na pomoc w ich schwytaniu. Zgodnie z instrukcją podała wszystkie dane do logowania na konto bankowe, z którego oszuści „wyprowadzili” wszystkie oszczędności. Kobieta straciła blisko 45 tys. złotych.

Pracując nad tą sprawą funkcjonariusze, ustalili, że cała kwota została wypłacona na terenie Warszawy przez kobietę. Okazała się nią 29-letnia mieszkanka stolicy. Kobieta została zatrzymana. W piątek (11.06) 29-latka została doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzuty oszustwa.

„Kobieta w przeszłości była karana między innymi za kradzieże, jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za znieważenie i naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego” – mówi mł. asp. Kamil Karbowniczek z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Decyzją prokuratora 29-latka została objęta policyjnym dozorem oraz zastosowano wobec niej poręczenie majątkowe w kwocie 4 tys. złotych. Za udział w przestępstwie oszustwa grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.