Wypłaciła 50 tys. zł i przekazała oszustom. Ci kazali zgłosić się jej na policję

bankomat
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Kobieta myśląc, że jej pieniądze są zagrożone, wypłaciła z banku wszystkie oszczędności i przekazała je oszustom. Po otrzymaniu blisko 50 tys. zł sprawcy kazali się jej zgłosić na policję.

W środę do jednej z mieszkanek Lublina zadzwonił mężczyzna. Przedstawił się on jako funkcjonariusz „Nowak”, który chce ochronić 67-latkę przed oszustwem. Według fałszywego funkcjonariusza środki na koncie kobiety miały być zagrożone.

Sprawca podczas rozmowy przekazał słuchawkę kolejnemu mężczyźnie, który tym razem przedstawił się jako „inspektor Kolba”. Mężczyzna poinformował ją, iż w ramach pomocy policji musi wypłacić pieniądze ze swojego rachunku bankowego i przekazać je wskazanej osobie.

„W dalszej części rozmowy zgłaszająca była instruowana telefonicznie, aby udała się do dwóch placówek bankowych, gdzie wypłaciła łącznie blisko 50 tysięcy złotych. Po tym 67-latka wykonując polecenia rozmówcy udała się do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, gdzie miała dowiedzieć się co stało się z jej pieniędzmi” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Policjanci poszukują oszustów.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.