Wypadek w kopalni Bogdanka. Na górnika spadł gruz i skały

ludzie 2
Zdjęcie ilustracyjne

W poniedziałkowe popołudnie w kopalni Bogdanka doszło do wypadku. Na górnika spadł gruz i skały. Został zabrany do szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na terenie kopalni węgla „Bogdanka” na polu Nadrybie. Jeden z pracowników kopalni, w czasie wykonywania prac związanych z likwidacją chodnika przyściowego został przysypany tzw. rumoszem skalnym (skupisko głazów, bloków skalnych i gruzu różnej wielkości).

– Niezwłocznie przystąpiono do czynności związanych z uwolnieniem pracownika a następnie przewieziono go do szpitala. Stan pracownika jest dobry, został otoczony odpowiednią opieką i otrzymał wszelką niezbędną pomoc – informuje Magdalena Kołodziejczyk ze spółki Lubelski Węgiel „Bogdanka”.

Na jakiej głębokości doszło do tego zdarzenia? Tego spółka nie chce ujawnić. – Normy BHP są w Bogdance bardzo wysokie, a pracownicy bardzo świadomi ich stosowania – dodaje Kołodziejczyk.

Obecnie trwa ustalanie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Czytaj także: Wypadek na kopalni Bogdanka. Nie żyje 41-letni górnik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.