Wyniosło go z zakrętu. Bus wylądował na poboczu. Auto przewróciło się na bok

Czerwone auto typu BUS
Wypadek busa dostawczego pod Zamościem | fot. policja

Dziś około 11.30 w Izbicy, na DK 17 miała miejsce poważnie wyglądająca sytuacja drogowa. Kierowca w wieku 55 lat nie dostosował prędkości do aktualnych warunków jazdy, co spowodowało, że auto, którym podróżował, wypadło z osi drogi i przewróciło się na bok. Kierowca był trzeźwy, został ukarany mandatem.

Zdradliwe warunki na drogach przyczyną wielu kolizji

Dzisiaj około 11.30 w Izbicy, na DK 17, miała miejsce poważna sytuacja drogowa. Kierowca jadący w kierunku Zamościa samochodem marki Mercedes nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W trakcie jego podróży padał deszcz, a nawierzchnia była śliska. Podczas wchodzenia w zakręt 55-latek stracił kontrolę nad pojazdem i wyjechał na pobocze, gdzie auto przewróciło się na bok. Miał wiele szczęścia, bo skończyło się tylko na potłuczeniach.

Kierujący jechał sam, na szczęście nie odniósł większych obrażeń. Mężczyzna był trzeźwy. Został ukarany mandatem.

Bus leży na poboczu
Wypadek busa dostawczego pod Zamościem | fot. policja

Nie wszyscy mają tyle szczęścia — jesień jest bardzo wymagająca dla kierowców

W tym wypadku sytuacja zakończyła się tylko mandatem i uszkodzeniami samochodu. Warto pamiętać, że jesień to zmienne warunki i większe wymagania dla kierowców. Czasem proste zdjęcie nogi z gazu może uratować nam zdrowie, lub życie.

Jesienią szybciej robi się ciemno — to właśnie wtedy jest najwięcej wypadków

Bus dostawczy
Wypadek busa dostawczego pod Zamościem | fot. policja

Zmniejszona widoczność z powodu szybciej zapadającego zmroku, opady deszczu czy mgła — to wszystko sprawia, że poruszanie się po drogach staje się trudniejsze. Śliska nawierzchnia oraz liście na jezdni mogą znacząco wydłużyć drogę hamowania. Dlatego warto dbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy stosować się do przepisów dotyczących ruchu drogowego i zdrowego rozsądku

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.