Wyniósł dwóch mężczyzn z płonącego budynku. Nagrodę przekazał dla dzieci z puławskiego Domu Dziecka

15578278 1166274863442007 8563195466682402161 o

Podczas pożaru jednego z budynków w środku utknęło dwóch mężczyzn. Pan Dominik uratował ich wynosząc z płonącego budynku. Nagrodę pieniężną przekazał dla dzieci z puławskiego Domu Dziecka.

Pan Dominik Kuba to pracownik Grupy Azotów Puławskich na Wydziale Mocznika. Podczas pożaru wziął udział w akcji ratunkowej strażaków z puławskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, w trakcie której wyciągnął z płonącego budynku dwóch mężczyzn.

– Mam tytuł ratownika, przeszedłem kurs kwalifikowany udzielania pierwszej pomocy i jestem zobligowany udzielić pierwszej pomocy przed przyjazdem służb medycznych. Robiłem to co do mnie należało, bezinteresownie, dlatego mało moralne by było, gdybym teraz przeznaczył tę nagrodę na swoje potrzeby – tłumaczy Dominik Kuba.

Pan Dominik okazał się nie tylko odważnym ratownikiem, ale też niezwykle skromnym i szlachetnym człowiekiem. Nie przyjął nagrody za swój czyn, a kwotę na jaką ona opiewała poprosił, by przeznaczyć na prezenty dla dzieci z puławskiego Domu Dziecka.

– Są ludzie bardziej potrzebujący. Wolałem przeznaczyć pieniążki, które miałbym za uratowanie tej osoby, na pomoc dla dzieci z Domu Dziecka – dodaje Kuba.

W przedświąteczny poniedziałek, wraz z Wiceprezesem Zarządu – Zbigniewem Gagatem, dzielny ratownik odwiedził puławską placówkę. Za pieniądze Spółki zakupiono prezenty dla wszystkich 30 podopiecznych Domu Dziecka.

DW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.