Wyniki rekrutacji do szkół średnich w Lublinie. Sprawdź, gdzie są wolne miejsca!

Zespół Szkół Ekonomicznych im. A.J. Vetterów | fot. Dominik Wąsik

Absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów, którzy nie dostali się do swoich wymarzonych szkół średnich, mają jeszcze szansę! W Lublinie jest jeszcze wolnych 2176 miejsc.

Ze względu na konieczność wdrożenia reformy edukacji, której skutkiem jest tzw. podwójny rocznik uczniów w szkołach średnich w roku szkolnym 2019/2020, od trzech lat Miasto Lublin podejmowało działania mające na celu przygotowanie lubelskich szkół ponadgimnazjalnych na wprowadzenie reformy.

Miasto Lublin podjęło szereg działań, by każdy uczeń znalazł miejsce w odpowiednim dla siebie typie szkoły. W ramach przygotowań do przyjęcia podwójnego rocznika otworzyliśmy dwa nowe licea: XXIX przy ul. Lipowej i XXX przy ul. Wajdeloty. We wszystkich renomowanych liceach powstały co najmniej dwa oddziały dodatkowe. Ponadto dwa licea będą realizowały zajęcia w dodatkowych pomieszczeniach – Liceum IX skorzysta z pomieszczeń Szkoły Podstawowej nr 57, a Liceum IV z pomieszczeń Szkoły Podstawowej nr 19” – mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta ds. Oświaty i Wychowania.

Wyniki I etapu rekrutacji do szkół średnich w Lublinie

W piątek 12 lipca punktualnie o godz. 12:00 została podana przez komisję rekrutacyjną lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkół średnich na terenie Lublina. O tej samej godzinie rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca, która potrwa do 29 sierpnia do godz. 12.00.

W ramach rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 Miasto Lublin przygotowało łącznie 10 360 miejsc w szkołach. Po pierwszym etapie rekrutacji przyjętych zostało 8 184 osób. Na chwilę obecną lubelskie szkoły dysponują łącznie 2 176 wolnymi miejscami, w tym: 1 095 w liceach, 629 w technikach i 452 w szkołach branżowych.

Jednak nie wszyscy kandydaci zakwalifikowani w pierwszym etapie rekrutacji potwierdzili wolę uczęszczania do szkoły, do której się dostali. Takiego potwierdzenia nie dokonało łącznie 766 kandydatów: 397 absolwentów podstawówek i 369 absolwentów gimnazjów.

Znacznie gorszą sytuację niż w Lublinie można zaobserwować w innych miastach. W samej Warszawie może zabraknąć kilku tysięcy miejsc dla uczniów w szkołach, w Gdańsku do żadnej placówki nie dostało się ponad 1,2 tys. uczniów, w Szczecinie ponad 870, w Olsztynie blisko 820, w Rzeszowie 1 tys., a w Krakowie około 2,5 tys. uczniów.

Jak sprawdzić listy zakwalifikowanych do szkół średnich?

– na listach wywieszonych w szkołach,

– po zalogowaniu się w systemie Nabór na konto kandydata,

Gdzie czekają miejsca w najbardziej obleganych lubelskich liceach? W których klasach ile miejsc? Sprawdź ilość wolnych miejsc dla wszystkich szkół średnich w Lublinie klikając w poniższy przycisk.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.