Wynik referendum okiem TBV: Ponad 91% nie głosowało lub było na tak dla parku

Wojciech Dzioba, prezes spółki TBV Investment | źródło: facebook.com / Górki Czechowskie - Fakty i Mity

Spółka TBV Investment odniosła się w specjalnym oświadczeniu do wyniku niedzielnego referendum ws. górek czechowskich, których jest właścicielem. Teraz spółka liczy na poparcie radnych miasta.

W niedzielnym referendum ws. górek czechowskich wzięło udział 12,91 proc. mieszkańców Lublina uprawnionych do głosowania. Przypomnijmy, że aby referendum było ważne i wiążące dla władz miasta, frekwencja powinna przekroczyć 30 proc.

„Miejska Komisja ds. Referendum ustaliła, że w referendum wzięło udział 33 664 mieszkańców. Oddano 33 531 głosów ważnych. Uprawnionych do głosowania było 260 853 osoby, a w referendum wzięło udział mniej niż 30% uprawnionych do głosowania” – wylicza Katarzyna Duma z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Głosów na „TAK” oddano 10 823 (32,3%), a głosów na „NIE” 22 708 (67,7%).

Spółka TBV Investment, właściciel terenu górek czechowskich, odniosła się do wyników niedzielnego referendum w sprawie przyszłości tego terenu. Poniżej przedstawiamy oświadczenie spółki.

Czytaj też: Mieszkańcy nie chcieli parku na górkach czechowskich. Referendum nieważne

Oświadczenie TBV Investment

Znamy już wyniki pierwszego w historii Lublina referendum lokalnego. W związku z bardzo niską frekwencją jest ono niewiążące. Temat Górek Czechowskich, tak żywo komentowany w mediach i Internecie, nie okazał się jednak dostatecznie interesujący dla większości mieszkańców Lublina.

Lublinianie dali wyraźny sygnał, że sami nie chcą decydować o miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego i oddają tę decyzję miejskim planistom i Radzie Miasta. Mamy nadzieję, że Radni podejmą odważną decyzję w trosce o społeczny i ekonomiczny rozwój miasta, na którym zależy wszystkim mieszkańcom – osób, które nie uczestniczyły w referendum lub głosowały na TAK dla Parku było aż ponad 91%!

Zrobiliśmy wszystko, aby o szczegółach związanych z organizacją referendum, a także planach dotyczących zagospodarowania terenu Górek Czechowskich dowiedziało się jak najwięcej osób. W tym celu prowadziliśmy szeroko zakrojoną akcję informacyjną oraz spotykaliśmy się z mieszkańcami wielu dzielnic. Nasza kampania opierała się wyłącznie na rzetelnych i prawdziwych informacjach, co zostało potwierdzone siedmiokrotnie w postanowieniach sądowych. Natomiast z oburzeniem obserwowaliśmy to, co działo się w trakcie ciszy wyborczej. Znaczna część naszych materiałów została w tym czasie zniszczona. Wszystkie przypadki zostały jeszcze wczoraj zgłoszone na Policję. Odnotowaliśmy też kilkadziesiąt przypadków łamania ciszy wyborczej polegających na rozpowszechnianiu materiałów zachęcających do głosowania na „nie” zawierających nieprawdziwe i wprowadzające w błąd opinię publiczną informacje.

Od początku naszej kampanii podkreślaliśmy, że zależy nam na osiągnięciu kompromisu i zjednoczeniu mieszkańców wokół idei powstania parku na Górkach Czechowskich. Zszokowała nas fala agresji, hejtu, manipulacji oraz kłamstw, którą wywołali nasi przeciwnicy. Wielokrotnie udowodnili, że nie respektują przepisów prawa zarówno tego wyborczego, jak i postanowień sądowych.

Wokół idei zagospodarowania Górek i powstania parku zgromadziło się blisko jedenaście tysięcy osób. Chcielibyśmy gorąco podziękować mieszkańcom za udział w referendum i każdy oddany głos na „tak”.

Zarząd TBV Investment Sp. z o.o.”

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Idąc tym samym kłamliwym tropem osób które głosowały na NIE lub nie głosowały było prawie 96% )95.83%), za było tylko 4% 🙂 Miło wam TBV?

    Mam wrażenie że mylicie biznes z pisowską polityką i retoryką.

  2. Deweloper proponował budowę parku z całą infrastrukturą za swoje pieniądze, przekazanie miastu całości wraz z 75 ha za 1 zł .
    Teraz jeżeli się okaże że decyzję ostateczną podejmie Rada Miasta, i jeżeli się okaże, że mimo wszystko powstaną tam bloki ale już bez parku, a może nawet teren zostanie ogrodzony to co Obrońcy Górek Czechowskich wygrali ?

  3. Jeśli będzie na tak to trzeba będzie zrobić referendum o odwołanie władz lubina

  4. ależ logika…
    a nie głosowało lub głosowało na nie aż 96%… buachacha