Wynagrodzenia w administracji publicznej, czyli ile zarabiają urzędnicy w Urzędzie Miasta Lublin?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Ilu pracowników zatrudnia obecnie Urząd Miasta w Lublinie? Jaki jest limit wynagrodzeń? Ile zarabiają urzędnicy na poszczególnych szczeblach? Sprawdziliśmy!

Jak poinformowała rzecznik prasowy Urzędu Miasta Lublin Katarzyna Duma, liczba pracowników samorządowych zatrudnionych w UM Lublin na dzień 1 stycznia 2020 r. wynosi 1633 osób.

Na koniec 2019 r. średnie miesięczne wynagrodzenie brutto w Urzędzie wyniosło 4 642 zł. W tym czasie najniższe zarobki w urzędzie osiągane przy zatrudnieniu na pełnym etacie były na poziomie 2 600 zł brutto, podczas gdy najwyższe – 14 325 zł. Rzecznik magistratu nie sprecyzowała, jakich stanowisk dotyczyły.

W Urzędzie Miasta Lublin nie są wypłacane dodatki motywacyjne. Zgodnie z regulaminem wynagradzania, pracownikowi może zostać przyznany dodatek funkcyjny, a także dodatek specjalny. Dodatek funkcyjny określany jest kwotowo i wysokość minimalna to 100 zł, a maksymalna to 2750 zł.

Przykładowo na stanowisku dyrektora – maksymalna kwota dodatku funkcyjnego wynosi 2000 zł, a dla pozostałych stanowisk, gdzie istnieje możliwość przyznania dodatku funkcyjnego, maksymalne kwoty mieszczą się w przedziale od 900 zł do 2000 zł” – wyjaśnia Duma.

W 2019 roku Urząd Miasta Lublin na nagrody dla pracowników przeznaczył 2 138 097 zł. Wskaźnik fluktuacji (wymiana, zatrudnianie, zwalnianie i odchodzenie pracowników z miejsca pracy – przyp. red.) w 2019 roku wyniósł 6,85%.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.