Wymusił pierwszeństwo i doprowadził do wypadku, w którym dachowało inne auto

Dachowanie Volkswagena
Wymuszenie i Dachowanie Volkswagena | fot. Policja

Kierowca Audi wyjeżdżając z parkingu nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu Volkswagenowi. W wyniku zderzenia samochód jadący drogą z pierwszeństwem przejazdu dachował. 21-letni kierowca jadący Audi stracił uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Obu kierowcom udzielono pomocy medycznej. Trwa wyjaśnianie przyczyn okoliczności zdarzenia.

Wymuszenie zakończone niebezpiecznym dachowaniem

W dniu 02.11.2023 w Tomaszowie Lubelskim doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Około godz. 20:00 dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na skrzyżowaniu ul. Królewskiej z ul. Kilińskiego w Tomaszowie Lubelskim doszło do zderzenia się dwóch pojazdów, z czego jeden dachował.

Pobliski monitoring pozwolił mundurowym zorientować się w sytuacji i ustalić przebieg zdarzenia. Wideo z wypadku publikujemy poniżej:

Przebieg zdarzenia z udziałem Audi i Volksvagena

Patrol skierowany na miejsce ustalił, że kierujący Audi to 21- letni mieszkaniec gm. Ulhówek. Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Volkswagenem jadącemu drogą z pierwszeństwem. Prędkość i siła uderzenia samochodów była tak duża, że jeden z nich obrócił się do góry kołami. Kierowca Volksvagena to 25 – letni mieszkaniec gm. Bełżec. Wraz z 24-letnim pasażerem trafili do szpitala.

Obaj kierowcy byli trzeźwi. Kierujący Audi 21 – latek, za niezachowanie ostrożności i spowodowanie wypadku. Stracił uprawnienia.

Trwa szczegółowe wyjaśnianie przyczyn tego zdarzenia. Pamiętajmy o zasadzie „ograniczonego zaufania”

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.