Wymieniają nawierzchnię przed nowym hotelem. Utrudnienia i objazdy

Hotel B&B Lublin Centrum przy ul. Dolna 3 Maja
Hotel B&B Lublin Centrum przy ul. Dolna 3 Maja | fot. Dominik Wąsik

Przez dwa dni kierowcy będą musieli omijać szerokim łukiem ul. Dolną 3 Maja. Ma to związek z zaplanowanymi pracami przy wymianie nawierzchni przed nowym hotelem.

Zamknięcie ul. Dolnej 3 Maja

W najbliższą środę i czwartek nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Dolnej 3 Maja w Lublinie. W tym czasie drogowcy odtworzą warstwę ścieralną w rejonie budowanego hotelu B&B Lublin Centrum.

W środę (18.08) prace obejmą frezowanie i regulacje wysokościowe pokryw i włazów urządzeń infrastruktury podziemnej. W pierwszej kolejności roboty będą realizowane po prawej stronie jezdni od al. Solidarności, a następnie od strony ul. 3 Maja, przy jednostronnym zawężeniu ulicy.

„Ruch będzie dopuszczony tylko dla komunikacji miejskiej, taksówek oraz w celu umożliwienia dojazdu do posesji” – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Natomiast w czwartek (19.08) drogowcy ułożą warstwę ścieralną jezdni, co wymusi w godz. 9.00-13.00 zamknięcie całej szerokości jezdni i objazdy dla komunikacji miejskiej.

„W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych prace mogą się przedłużyć do 20 sierpnia” – zastrzega Justyna Góźdź.

Objazdy dla kierowców

Do centrum kierowcy powinni kierować się od al. Solidarności przez ul. Wodopojną lub ul. Lubomelską. Od strony ul. 3 Maja kierowcy będą kierowani na objazd w ul. Chmielną i dalej przez ul. Czechowską dojadą do al. Solidarności.

Objazdy komunikacji miejskiej

Objazdy komunikacji miejskiej będą obowiązywać w dniu 19 sierpnia 2021 r. w godz. 9.00 – 13.00:

Linia nr 2 w obu kierunkach przejazdu: … – al. Solidarności – Lubomelska – Czechowska – Leszczyńskiego – Popiełuszki – …

Linie nr 18, 26, 31, 57, 150 w obu kierunkach przejazdu: … – al. Solidarności – Lubomelska – Czechowska – Leszczyńskiego – al. Długosza – Al. Racławickie – …

Linia nr 32 w obu kierunkach przejazdu: … – al. Tysiąclecia – Wodopojna [powrót: Lubartowska] – Królewska – Wyszyńskiego – Bernardyńska – pl. Wolności – Narutowicza – Okopowa – Zesłańców Sybiru – Kołłątaja – Krak. Przedmieście – Lipowa – …

Linia nr 40 w obu kierunkach przejazdu: … – Prusa – al. Solidarności – Lubomelska – Czechowska – Leszczyńskiego – al. Długosza – Al. Racławickie – Lipowa – …

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.