Wymienią asfalt na wiadukcie Poniatowskiego. Uwaga na utrudnienia

Układanie asfaltu na ul. Poniatowskiego w Lublinie
Układanie asfaltu na ul. Poniatowskiego w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Od 26 lipca do 3 sierpnia kierowcy napotkają utrudnienia na wiadukcie Poniatowskiego i jego łącznicach wjazdowych i zjazdowych. Drogowcy będą wymieniać nawierzchnię jezdni.

Utrudnienia na wiadukcie Poniatowskiego

Etap I (od 26 lipca) przewiduje wyłączenie z ruchu jezdni ul. Poniatowskiego od ul. Popiełuszki w stronę Czechowa (po stronie Szkoły Samochodowej) wraz zamknięciem łącznicy zjazdowej w kierunku Zamościa i wjazdowej z al. Solidarności w stronę Czechowa.

„Ruch dwukierunkowy po jednym pasie ruchu zostanie utrzymany na drugiej jezdni. Na jezdnię właściwą wrócimy przez przewiązkę usytuowaną za wiaduktem” – tłumaczy Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Po zakończeniu tego etapu od razu zacznie obowiązywać etap II. Wówczas nastąpi wyłączenie z ruchu jezdni jadąc od Czechowa w stronę Popiełuszki (po stronie Galerii Labirynt) oraz zamknięcie łącznicy wjazdowej z al. Solidarności w stronę centrum oraz łącznicy zjazdowej w stronę Zamku Lubelskiego.

Ruch dwukierunkowy po jednym pasie ruchu w każdym kierunku zostanie utrzymany na drugiej jezdni. Jadąc z Czechowa przejedziemy przez przewiązkę na drugą jezdnię i dojedziemy do ul. Popiełuszki. Na cały czas trwania robót (etap I i II) zostanie utrzymane zamknięcie odcinka ul. Poniatowskiego od ul. Popiełuszki do Al. Racławickich.

Utrudnienia w ruchu kołowym potrwają około 8 dni. W tym czasie drogowcy wykonają warstwę ścieralną jezdni na odcinku około 300 m wraz z łącznicami. Na wspomnianym odcinku oraz trzech łącznicach nastąpi sfrezowanie starej nawierzchni i położenie nowej. Prace obejmą łącznie ponad 8,6 tys. m2 nawierzchni.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.