Wymiana hrywn na złotówki od 25 marca. NBP podał szczegóły. Jaka cena hrywny ukraińskiej?

Hrywny ukraińskie
Hrywny ukraińskie | fot. Adobe Stock

Narodowy Bank Polski podał szczegóły dotyczące wymiany hrywn na złotówki, której będzie można dokonać od 25 marca. Wymiana będzie możliwa po zaokrąglonym, oficjalnym, a nie kantorowym kursie.

Wymiana hrywny na złotówki NBP

Narodowy Bank Polski we współpracy z największym polskim bankiem zamierzają wesprzeć uciekających przed wojną obywateli Ukrainy w wymianie hrywny na złotówki. Pomoże to Ukraińcom, których już ponad 2 mln przekroczyło polską granicę od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji.

W tym celu Narodowy Bank Polski podjął współpracę z bankiem PKO Bank Polski SA, w którego oddziałach od 25 marca będą wymieniane wyłącznie banknoty o nominałach 100, 200, 500 i 1000 hrywien do łącznej kwoty 10 000 hrywien dla jednej pełnoletniej osoby.

„Narodowy Bank Polski podpisał (18 marca) umowę z Narodowym Bankiem Ukrainy, dzięki której każdy dorosły uchodźca z Ukrainy będzie mógł wymienić ukraińskie hrywny (do 10 000 UAH) na złotówki. Wymiana będzie możliwa po zaokrąglonym, oficjalnym, a nie kantorowym kursie, od 25 marca 2022 roku” – czytamy w komunikacie NBP.

Od 25 marca uchodźcy z Ukrainy będą mogli wymienić ukraińskie hrywny na złotówki w wybranych placówkach banku PKO BP. Bank jeszcze nie udostępnił listy placówek, w których będzie można wymienić UAH na PLN.

Obecnie (stan na 21.03.2022) cena hrywny ukraińskiej wynosi ok. 0,13 PLN za 1 UAH.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.