Wykupiła półroczny karnet na siłownię, która zamknęła się po miesiącu. Straciła ponad 800 zł

siłownia kobieta fitness
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Ostatnie miesiące były bardzo trudne dla wielu firm, w szczególności dla branży fitness i siłowni. Właściciel sieci klubów Fitness24Seven ogłosił, że zamyka kluby w Polsce. Jedna z siłowni sieci działała w Lublinie.

Przypomnijmy, że o zamknięciu klubu Fitness24Seven przy ul. Jana Pawła II w Lublinie pisaliśmy w czerwcu, kiedy to do naszej redakcji zaczęli pisać klienci siłowni, którzy niepokoili się zawieszeniem swoich karnetów, mimo że siłownie konkurencyjne w tym czasie już się otworzyły po lockdownie: Popularna siłownia w Lublinie zamknięta. Czytelnicy pytają: Co z zakupionymi karnetami?

Minęło kilka miesięcy, a pieniądze nie zostały zwrócone

Przed kilkoma dniami do naszej redakcji napisała jedna z klientek Fitness24Seven w Lublinie, która w wyniku zamknięcia siłowni straciła ponad 800 złotych, ponieważ właściciel klubu fitness nie zwrócił pieniędzy za zakupiony i niewykorzystany karnet.

„W lutym tego roku zaczęłam ponownie chodzić na siłownię Fitness 24 Seven po przerwie. Opłaciłam karnet na pół roku z góry, wraz z wpisowym to było coś ponad 800 złotych. Cieszyłam się z ćwiczeń miesiąc, po czym jak wszyscy wiemy z powodu epidemii zamknięto tego typu placówki. Siłownia została zamknięta i sprzedana, o czym nikt nie poinformował klubowiczów. Jestem taka wkurzona, bo to nie są małe pieniądze. Pisałam na podany przez siłownię kontakt cisza, nikt się nie odezwał. Czy ta kasa jest w ogóle do odzyskania? Ktoś jest w podobnej sytuacji?” – pisze jedna z czytelniczek.

Jak uzyskać zwrot pieniędzy od Fitness24Seven?

„Dnia 21 lipca 2020 r. wspólnicy spółki podjęli uchwałę, zgodnie z którą postanowiono o rozwiązaniu spółki i otwarciu likwidacji. Ogłoszenie w tej sprawie ukazało się 11 sierpnia 2020 r. w Monitorze Sądowym i Gospodarczym (nr 155/2020). Od momentu otwarcia likwidacji spółka nie jest reprezentowana przez zarząd, lecz przez likwidatora, który ma obowiązek przeprowadzić tzw. czynności likwidacyjne. Te czynności to już wspomniane: zakończenie interesów spółki, ściągnięcie wierzytelności, wypełnienie zobowiązań i upłynnienie majątku spółki. Zgłoś swoją wierzytelność tak szybko jak to możliwe. Czas na zgłoszenie masz do 11 lutego 2020 r., chociaż najlepiej zrobić to przed 11 listopada 2020 r.” – pisze prawnik Dawid Jan Walczak, autor bloga dawidwalczak.com.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jak chodziłem do innej siłowni to można było wykupić blikiem.. więc nie mięli możliwości ściągania co miesiąc z konta.