Wykopki z niespodzianką. Znaleźli granat na polu z ziemniakami

wykopki granat glinnik
Granat na polu z ziemniakami | fot. KPP Lubartów

Podczas zbioru ziemniaków został znaleziony granat ręczny z zapalnikiem z czasów II Wojny Światowej. Miejsce zdarzenia zabezpieczyli policjanci z Posterunku Policji w Kamionce.

We wtorek po południu policjanci zostali poinformowani, że w Glinniku (gm. Abramów) został znaleziony niewybuch. Okazało się, że to granat ręczny z zapalnikiem, który wykopano podczas zbioru ziemniaków na jednym z pól uprawnych.

Miejsce znaleziska zabezpieczyli funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kamionce. Dzisiaj granat zostanie zabrany przez patrol saperski z Jednostki Wojskowej w Chełmie, a następnie zdetonowany na poligonie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.