Wyjeżdżali z posesji, drogę zajechali im policjanci. W aucie i mieszkaniu znaleźli 8 kg narkotyków

33 i 36-latek zatrzymani za posiadanie narkotyków
33 i 36-latek zatrzymani za posiadanie narkotyków | fot. KWP Lublin

Kryminalni z komendy wojewódzkiej zatrzymali dwóch mieszkańców Lublina za posiadanie i usiłowanie wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Wpadli, gdy wyjeżdżali z posesji z amfetaminą.

Zatrzymani za posiadanie i handel narkotykami

Kryminalni mieli informacje, że dwaj mieszkańcy Lublina, którzy byli już notowani, w wieku 33 i 36 lat mogą zajmować się wprowadzaniem narkotyków do obrotu. Zostali zatrzymani, gdy wyjeżdżali BMW z terenu posesji. Jak przekazali policjanci, mężczyźni byli wyraźnie zaskoczeni nagłym pojawieniem się policjantów.

W aucie kryminalni ujawnili kilogram mefedronu. Później podczas dalszych przeszukań miejsc przebywania obu mężczyzn w jednej z kamienic ujawnili kolejne 7 kilogramów mefedronu i prawie kilogram marihuany. Ponadto w lokalu policjanci ujawnili ponad 2 tysiące paczek papierosów bez akcyzy oraz 90 litrów spirytusu.

Policjanci zabezpieczyli też pieniądze i mienie zatrzymanych o wartości ponad 50 tys. złotych na poczet przyszłych kar.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty posiadania oraz usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Wczoraj trafili przed sąd, który zastosował wobec nich tymczasowy areszt. Obu mężczyznom grozi kara do 12 lat więzienia.

Mefedron w torbie ujawnionej w aucie
Mefedron w torbie ujawnionej w aucie | fot. KWP Lublin
Policjanci zabezpieczyli BMW na poczet przyszłych kar
Policjanci zabezpieczyli BMW na poczet przyszłych kar | fot. KWP Lublin

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.