Wyjątkowo pechowa inwestycja. Budowa Dworca Metropolitalnego przeciągnie się o kolejne miesiące

Budowa Dworca Metropolitalnego przeciągnie się o kolejne miesiące
Budowa Dworca Metropolitalnego przeciągnie się o kolejne miesiące | fot. Dominik Wąsik

W poniedziałek, 15 maja powinna zakończyć się budowa Dworca Metropolitalnego – tak przynajmniej wynika z obowiązującego aneksu do umowy. Spoglądając na plac budowy i postęp prac to nie wygląda to na finisz. Miasto idzie kolejny raz Budimexowi na rękę i wyznaczy nową datę.

Budowa przeciągnie się o kolejne miesiące

Na początku maja informowaliśmy, że do Urzędu Miasta Lublin wpłynął wniosek od Budimexu o zmianę terminu zakończenia budowy Dworca Metropolitalnego. Zgodnie z obowiązującymi zapisami umowy, prace powinny się zakończyć z dniem 15 maja, czyli już w najbliższy poniedziałek.

Więcej: Budimexowi nie uda się dotrzymać majowego terminu. Dworzec Metropolitalny łapie kolejny poślizg. Jak wygląda obecny postęp prac na budowie?

Budowa nowego dworca autobusowego, która pierwotnie miała się zakończyć dziewięć miesięcy temu, przeciągnie się o kolejne miesiące. Miasto po raz kolejny pójdzie Budimexowi na rękę i podpisze aneks, wyznaczając nową datę zakończenia inwestycji.

„Trwają jeszcze rozmowy i ustalenia z wykonawcą. O ostatecznym terminie zakończenia inwestycji poinformujemy po podpisaniu aneksu. Z punktu widzenia projektu unijnego terminem do rozliczenia finansowego jego całego zakresu jest koniec roku” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

O ile miasto przedłuży Budimexowi termin zakończenia prac, dowiemy się już w najbliższy poniedziałek, 15 maja. Przypomnijmy, że termin ten był już przesuwany trzykrotnie. Wcześniejsze daty to 29 lipca 2022 r., 28 lutego 2023 r. i 15 maja 2023 r.

Zdjęcie z budowy

Budowa Dworca Metropolitalnego w Lublinie
Budowa Dworca Metropolitalnego w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Byłem wczoraj przy tym dworcu po godzinie 18:00. Praktycznie już nikogo nie było na budowie. I jak to ma być skończone w terminie niby??

 2. Jakio taksókarz jestem tu codziennie od rana do nocy.Nigdy nie widziałem ,żeby tam była spina do pracy ,luz bluz tak krzątają sie od poczatku,

 3. Niedopuszczalna jest kolejna zmiana terminu zakończenia budowy Dworca. Obłożyć karami finansowymi Budomex.
  Są zasady zawarte w umowach budowlanych o karach za nieterminowe wykonanie zadania i trzeba je respektować przez obie strony. Koniec i kropka bez skrupułów.

 4. No nie wiem przy takim tempie prac wykończeniowych to raczej i ten termin nie zostanie dotrzymany Ja mam okazję przejeżdżać koło tego dworca średnio raz w miesiącu i obserwuję niestety nie było widać żeby miał być oddany 15 maja ba nawet mam wątpliwości że do 15 maja ale 24 go się wyrobili

 5. Czy w tym zakichanym mieście może być zrobione coś na czas ? Z wiaduktem na Diamentowej pieprzyli się tyle, aż żal było patrzeć, most na Żeglarskiej -podobnie. A ten dworzec to już jest szczyt wszystkiego. Ale czemu się dziwić? Kedy czekałem na przyjezdnych z opóźnionego pociągu, w ciągu 40 minut naliczyłem sześciu, dosłownie SZEŚCIU(!!) robotników łażących jak posrane cielęta, jeden za drugim…

 6. Jakim prawem urzędowe gnoje pozwalają na lecenie w kulki przez cwaniackich wykonawców?!
  Nie dość, że przedłuża się rażąco termin oddania inwestycji, to jeszcze utrwala zwyczaj bezkarnego naginania zawartych umów, co już zaczyna być plagą.

 7. Wygnadz dziadów z budowy i wystawić nakaz zwrotu pieniędzy z odsetkami. Odrazu wysłać komornika żeby zajął sprzęty do dnia oddania kasy. Niech firma zdycha jak nie potrafi dotrzymywać wyznaczonych przez siebie terminów. Ale oczywiście się przedłuża w nieskończoność bo ktoś pewnie z urzędu ma obiecana niezła prowizje za wygrany przetarg Budimexu 😡😡😡

 8. Sam pomysł budowy tego dworca w tym miejscu był absurdalny. Ciekawe kto będzie z niego korzystał.

 9. Budimex budował obwodnicę w Wałbrzychu. Budowa przeciągnęła się około półtora roku z powodu „obiektów nieujętych w planie budowy”, które trzeba było usunąć. I tak dobrze, że macie chociaż konstrukcję gotową 😂

 10. Które inwestycje powiązane z koleją były oddane w terminie?