Muzyka – wraz z Anną Marią Jopek – mogliśmy podziwiać w szóstym sezonie serialu „Wikingowie”.
Maciej Rychły zapisał się w historii polskiej muzyki m.in. jako lider poznańskiego „Kwartetu Jorgi” (powstałego na początku lat 80. XX w.), zespołu, który stał się jedną z ikon, wzorców wykonywania folku, czy – szerzej rzecz ujmując – muzyki interpretującej tradycję. Jest wirtuozem grającym na fletach, a także na wielkopolskiej odmianie dud. Znany jest również m.in. z Orkiestry Antycznej i tria Released Sounds / Uwolnione Dźwięki.
Przez wiele lat współpracował z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice oraz Teatrem Pieśń Kozła (dla którego napisał muzykę do kilkunastu spektakli). Za muzykę skomponowaną do spektaklu „Pieśni Leara” otrzymał nagrodę na festiwalu teatralnym w Edynburgu. Wystąpił – wraz z Anną Marią Jopek – wykonując własny utwór, w szóstym sezonie serialu „Wikingowie”.
Podczas niedzielnego koncertu artysta zaprezentuje „Uwolnione Dźwięki” – projekt, który bada i „odkodowuje” zapisy nutowe ukryte w obrazach polskiego i europejskiego malarstwa. Idea ta dojrzewała przez lata, opierając się na analizie dawnych dzieł sztuki, w których artyści umieszczali sceny muzyczne. Na scenie Maciej Rychły pojawi się wraz ze swoim synem Mateuszem.
Po koncercie odbędzie się spotkanie wokół książki „Sztuka wymaga czułości” autorstwa Macieja Rychłego. Spotkanie poprowadzi prof. Tomasz Rokosz, KUL – kulturoznawca, etnomuzykolog, muzyk. Kierownik Katedry Etnomuzykologii i Hymnologii KUL. Badacz folkloru i muzyki tradycyjnej.
Dodaj opinię