Wycinka drzew przy IX LO w Lublinie. Szkoła uspokaja (zdjęcia)

received 1439071072793271 e1488355833726

Zaniepokojeni czytelnicy poinformowali nas o ścięciu dwudziestu drzew na terenie IX Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Struga. Jaki był powód?

Liceum Ogólnokształcące nr 9 im. Kopernika Liceum znajduje się między al. Kraśnicą – ul. Zana – ul. Armii Krajowej. – Liceum znajduje się w miejscu, gdzie zieleń drzew stanowi tu jedyny naturalny filtr powietrza, ale najwyraźniej zdrowie ludzi nie ma większego znaczenia dla dyrekcji szkoły – pisze od nas zbulwersowany czytelnik.

Według uczniów dyrekcja postanowiła „zadbać” o zdrowie uczniów i regularnie od 2 lat prowadzi wycinkę drzew wokół budynku. – Dwa lata temu wycięto wszystkie topole (co jest po części uzasadnione), ale usunięto też sosny, brzozy, klony a w te sobotę wycięto ok. 20 szt. 20-letnich tui, które rosły przy ogrodzeniu – dodaje czytelnik. Kierownik administracyjny zapowiedział już wycinkę wszystkich drzew w otoczeniu szkoły.

Kierownik administracyjny szkoły uspokaja i tłumaczy sobotnią wycinkę tui – To stare tuje, które w zimie kładły się na ogrodzenie. Wycinamy je ze względu na ich zły stan.

Szkoła w miejsce wyciętych 18 tui zaplanowała nasadzenie nowych, 56 drzewek na terenie szkoły.

Przypomnijmy, że od początku roku wycinka drzew jest znacznie łatwiejsza. Wszystko przez zmianę przepisów. Od tego roku nie trzeba zezwolenia na wycięcie drzew i krzewów, które rosną na prywatnych nieruchomościach, jeżeli nie ma to związku z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Zdjęcia

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jaki związek z wycinaniem przez szkołę (instytucję) drzew ma ustawa dotycząca osób fizycznych? Takie dopiski to tylko argumenty dla osób popierających ustawę, że jej przeciwnicy nie mają pojęcia przeciwko czemu protestują.