Wycinali katalizatory z aut w Lublinie, zatrzymali ich w Warszawie. Szajka złodziei rozbita

Wycinali katalizatory z aut w Lublinie, zatrzymali ich w Warszawie. Szajka złodziei rozbita
Ktoś wyciął w nocy katalizator z samochodu zaparkowanego przy ul. Braci Wieniawskich | fot. nadesłane

Kradzieże katalizatorów stają się plagą, a wykrycie sprawców nie jest takie łatwe. Policjanci z Lublina zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wycinali katalizatory z zaparkowanych samochodów.

Gruzini odpowiedzą za kradzieże katalizatorów na terenie Lublina

Zatrzymanie złodziei katalizatorów było efektem pracy operacyjnej policjantów z V komisariatu w Lublinie oraz funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie.

Kryminalni od pewnego czasy skupiali swe działania na kradzieżach katalizatorów do których dochodziła najczęściej na parkingach osiedlowych.

Sprawcy za cel obierali przede wszystkim samochody japońskich producentów. Złodzieje dość skrupulatnie wybierali samochody, a ich działania związane z wycięciem przebiegały zawsze bardzo szybko i sprawnie.

Analiza zgromadzonych materiałów doprowadziła policjantów do Warszawy. Tam zatrzymano dwóch obywateli Gruzji w wieku 26 i 31 lat. Mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące łącznie 10 kradzieży katalizatorów o wartości blisko 20 tysięcy złotych.

Na konto przyszłej kary policjanci zabezpieczyli od zatrzymanych kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mężczyźni decyzją prokuratora zostali oddani po dozór Policji.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.