Wycięli w pień dziki zagajnik, bo zasłaniał nowy sklep. W tym miejscu Aldi ma utworzyć zielony skwer

Wycięli drzewa, żeby posadzić nowe drzewa obok sklepu Aldi przy ul. Gospodarczej
Wycięli drzewa, żeby posadzić nowe drzewa obok sklepu Aldi przy ul. Gospodarczej | fot. Dominik Wąsik

W ramach budowy sklepu Aldi przy ul. Gospodarczej wycięto drzewa na dzikim zagajniku przy ul. Mełgiewskiej, który zasłaniał nowy budynek sklepu. Jak zapewnia sieć, na tym terenie powstanie zielony skwer z ławkami i nowymi nasadzeniami.

Wycięli w pień drzewa, bo zasłaniały nowy sklep

Chodzi o działkę u zbiegu ul. Mełgiewskiej i Gospodarczej. Pomiędzy sklepem Aldi a przystankiem komunikacji miejskiej przy Mełgiewskiej, gdzie jeszcze kilka miesięcy temu rosły drzewa. Niemiecka sieć marketów postanowiła jednak uzyskać zgodę na wycięcie w pień dzikiego skweru, bo przez niego nie widać od ul. Mełgiewskiej nowego sklepu.

Sieć Aldi zobowiązała się na swój koszt obniżyć teren i zagospodarować go pod nowy skwer. Po tych pracach działka ze skwerem zostanie przekazana miastu w postaci darowizny. Obecnie ten teren należy do inwestora.

„Powierzchnia planowanego skweru przy ul. Mełgiewskiej i ul. Gospodarczej to ok. 2700 m2. Na skwerze będą wykonane alejki z kostki, zamontowane ławki stalowo-drewniane oraz kosze. Posadzonych zostanie 60 drzew takich gatunków jak grusza drobnolistna, śliwa wiśniowa, jabłoń purpurowa i lipa srebrzysta” – mówi Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Inwestor został zobowiązany także do udzielenia 2-letniej gwarancji na wykonane roboty budowlane i małą architekturę oraz 3-letniej na pielęgnację posadzonych drzew. Z momentem odebrania skweru przejdzie on w utrzymanie miasta.

„Obecnie trwają procedury przetargowe na utrzymanie terenów zieleni. Tym samym koszty utrzymania skweru będą znane po wyborze wykonawcy” – przyznaje Monika Głazik.

Nowa roślinność dopiero na jesieni

„Aldi podjęło się uporządkowania terenu obok sklepu i budowy skweru w porozumieniu z miastem z uwagi na to, że teren ten był mocno zaniedbany, a naszą intencją było zadbanie o bezpośrednie otoczenie naszego sklepu. Warto tutaj podkreślić, że nasze plany inwestycyjne obejmują nie tylko skwer, ale również remont ulicy Gospodarczej przylegającej do skweru” – informuje biuro prasowe Aldi w nadesłanej do naszej redakcji odpowiedzi.

Poinformowano nas, że nowe nasadzenia są zaplanowane dopiero w październiku.

ZDJĘCIA

Wycięli drzewa przy sklepie Aldi przy ul. Gospodarczej
Wycięli drzewa przy sklepie Aldi przy ul. Gospodarczej | fot. Dominik Wąsik
Wycięli drzewa przy sklepie Aldi przy ul. Gospodarczej
Wycięli drzewa przy sklepie Aldi przy ul. Gospodarczej | fot. Dominik Wąsik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.