Lublin: Wyciek gazu na ul. Wojciechowskiej. Ulica była zamknięta

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W niedzielny poranek policja zamknęła część ul. Wojciechowskiej w Lublinie. Powodem był ulatniający się gaz z przyłącza gazowego.

W niedzielę o godz. 4.22 na numer 112 zadzwonił pracownik ochrony jednej z firm zlokalizowanych przy ul. Wojciechowskiej w Lublinie. Ze zgłoszenia wynikało, że z przyulicznej skrzynki gazowej ulatnia się gaz ziemny. Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie gazowe, policja i pracownicy zarządzania kryzysowego.

Dla bezpieczeństwa okolicznych mieszkańców i kierowców część ul. Wojciechowskiej, na wysokości Hotelu Agit, została zamknięta dla ruchu przez policję. Stężenie gazu przekraczało normy.

– Z przyłącza gazowego do obiektów produkcyjnych wydobywał się gaz ziemny, z dwóch zaworów odcinających dopływ do manometrów. Nasze działania polegały na zamknięciu tych zaworów. Następnie do pracy przystąpili pracownicy pogotowia gazowego – mówi dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Ruch na drodze wstrzymano na ok. godzinę.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.