Wyciągnęła niemowlaka z wózka i zaczęła go bić. Kobieta była pijana

9993831 niemowle w wozku 900 599
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Zarzut usiłowania zabójstwa miesięcznego dziecka usłyszała 34-latka – matka dziecka. Będąc pod wpływem alkoholu wyciągnęła niemowlaka z wózka i zaczęła go bić. Zareagowali przechodnie.

Do zdarzenia doszło w sobotę na terenie wrocławskiej dzielnicy Fabryczna. Policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańców, z którego wynikało, że będąca na spacerze kobieta bije swoje małe dziecko. Na miejsce od razu wysłano patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego.

„Ze zgłoszenia wynikało, że kobieta wyjęła z wózka swoje dziecko i zaczęła je uderzać. Funkcjonariusze interweniowali niemal natychmiast” – mówi asp. sztab. Łukasz Dutkowiak, rzecznik Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Po dotarciu na miejsce służb dziecko było pod opieką przechodniów, którzy jako pierwsi zareagowali na tą sytuację i odebrali kobiecie niemowlaka. Dziecko trafiło pod opiekę ratowników, a kobieta została zatrzymana przez funkcjonariuszy.

Jak się okazało, 34-letnia kobieta miała promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo w policyjnej bazie danych widniała jako poszukiwana za kradzieże mienia. Kobieta na czas wytrzeźwienia została zatrzymana w policyjnym areszcie.

W poniedziałek usłyszała prokuratorski zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi nawet dożywocie. Kobieta złożyła wyjaśnienia, ale nie przyznała się do zarzucanego jej czynu.

Kobieta w rozmowie z prokuratorem potwierdziła, że rzuciła dzieckiem o asfalt, a następnie je kopnęła. Wyjaśniła, że tego dnia pokłóciła się ze swoim konkubentem i w ten sposób wyżyła się na dziecku.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.