Wybrano wykonawcę projektu odcinka trasy S19 Lubartów – Lublin

P9010165s 1
S19 częścią szlaku Via Carpatia | fot. Bartosz Wysocki // GDDKiA

Za projekt odcinka trasy S19 Lubartów – Lublin odpowiadać będzie firma Mosty Katowice. W środę w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano umowę z wykonawcą.

Firma Mosty Katowice przygotuje koncepcję programową 24-kilometrowego odcinka trasy S19 od węzła Lubartów Północ do obwodnicy Lublina. – Dokumentacja będzie zawierała różne warianty rozwiązań technicznych drogi ekspresowej m.in. obiektów inżynierskich, kształtu węzłów, dróg do obsługi ruchu lokalnego, chodników i ciągów pieszo-rowerowych – informuje Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA.

Wykonawca na realizację koncepcji programowej będzie miał 23 miesiące, kolejne dwa na opracowanie dokumentacji przetargowej i dziesięć miesięcy na realizację obowiązków w trakcie przetargu na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych w trybie projektuj i buduj.

S19 Lubartów – Lublin

Ma się zaczynać na obwodnicy Lubartowa, która będzie wymagała przebudowy – chodzi m.in. o dobudowę drugiej jezdni, bezkolizyjne węzły oraz wiadukty w ciągu dróg lokalnych. Dalej ma być poprowadzona w większości po nowym śladzie, ominąć miejscowość Niemce i włączyć się do obecnego przebiegu DK19 na węźle Lublin Rudnik obwodnicy Lublina.

Trasa ma mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z możliwością dobudowy trzeciego pasa w przyszłości. Planowane są na niej 4 węzły: Lubartów Północ, Lubartów Zachód, Niemce Wschód i Niemce Południe. W pobliżu miejscowości Annobór ma natomiast powstać miejsce obsługi podróżnych (po obu stronach ekspresówki). Budowę tego odcinka przewidziano na lata 2020-2024.

S19 na terenie woj. lubelskiego

W przygotowaniu jest już cały odcinek przyszłej S19 od granicy z woj. mazowieckim do obwodnicy Lublina. W grudniu ub. roku podpisano umowy na opracowanie koncepcji programowych dla sześciu odcinków realizacyjnych o łącznej długości ponad 81 km pomiędzy granicą województw a węzłem Lubartów Północ.

Z końcem października ub. roku zawarto umowy na realizację w trybie projektuj i buduj trzech odcinków S19 od końca obwodnicy Kraśnika do węzła Lasy Janowskie (łącznie 33 km). Czytaj więcej: Coraz bliżej S19 do Rzeszowa. Podpisano umowy na trzy odcinki ekspresówki

W lutym mają zostać podpisane umowy na kolejne trzy odcinki realizacyjne od końca obwodnicy Lublina do końca obwodnicy Kraśnika (łącznie ok. 42 km). Czytaj więcej: Wiemy, kto zbuduje drogę ekspresową S19 z Lublina do Kraśnika

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.