Wiemy, kto zbuduje drogę ekspresową S19 z Lublina do Kraśnika

dDSC2465 1
Zachodnia obwodnica Lublina | fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła wybór najkorzystniejszych ofert w przetargu na budowę drogi ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów na odcinku Lublin – Kraśnik.

Trasę S19 Lublin – Kraśnik podzielono na trzy części. Odcinek pierwszy prowadzi od węzła Konopnica do węzła Niedrzwica Duża (ok. 12 km), drugi zaczyna się wraz z węzłem Niedrzwica Duża, a kończy w węźle Kraśnik (ok. 20 km), a trzeci to obwodnica Kraśnika (węzeł Kraśnik Północ – węzeł kraśnik Południe) (ok. 10 km).

W przypadku odcinka pierwszego za najkorzystniejszą została uznana oferta konsorcjum Aldesa Construcciones Polska i Aldesa Construcciones. Jeśli chodzi o odcinek drugi najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Mota-Engil. Do budowy trzeciego fragmentu wybrano ofertę konsorcjum Aldesa Construcciones Polska i Aldesa Construcciones.

Ta trasa, o długości ok. 42 km ma mieć parametry drogi ekspresowej z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. W ciągu tego odcinka Via Carpatia powstanie 5 węzłów, cztery pary Miejsc Obsługi Podróżnych. Dodatkowo wybudowane zostaną 32 mosty i wiadukty, dziewięć przejść dla zwierząt oraz trzy kładki dla pieszych.

Początkowo będzie prowadziła wzdłuż obecnej DK-19, na wysokości Strzeszkowic odbije na wschód omijając Niedrzwicę Dużą, Niedrzwicę Kościelną i Sobieszczany, następnie przebiegnie przez las przed Wilkołazem w korytarzu obecnej drogi omijając miejscowość od wschodu, a za nią przejdzie na zachodnią stronę. W miejscowości Lasy przed Kraśnikiem droga ekspresowa przetnie obecną DK-19 omijając miasto od wschodu.

Kierowcy skorzystają z nowej trasy S19 w 2021 r.

Przebieg trasy S19 na odcinku Lublin – Kraśnik | fot. GDDKiA

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.