Wybrano wykonawcę nowego mostu na wjeździe do Łęcznej. O kontrakt walczyło 11 firm

Most w ciągu DK82 w Łęcznej
Most w ciągu DK82 w Łęcznej | fot. GDDKiA

Oferta firmy Budimex została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę mostu w Łęcznej w ciągi drogi krajowej nr 82. Z nowego mostu kierowcy mają skorzystać w 2024 roku.

Jest wykonawca nowego mostu w Łęcznej

Oferta firmy Budimex została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na budowę nowego mostu przez rzekę Wieprz w ciągu drogi krajowej nr 82 w Łęcznej. W przetargu, ogłoszonym we wrześniu ub. roku, oferty złożyło jedenaście firmy. Najniższą cenę za wybudowanie nowego mostu na wjeździe do Łęcznej zaproponował Budimex – ponad 36,6 mln zł. Najdroższą ofertę przedstawiły Mosty Łódź S.A. – 47,7 mln zł. GDDKiA na ten cel chciała przeznaczyć 43,2 mln zł.

Nowa przeprawa nad rzeką Wieprz powstanie obok istniejącego obiektu, zbudowanego w 1966 roku. Most zostanie wybudowany po lewej stronie, jadąc od strony Lublina. Będzie szerszy od dotychczasowego. Jezdnia będzie mieć siedem metrów szerokości, a po obu stronach powstaną półmetrowe opaski bezpieczeństwa oraz ciągi pieszo-rowerowe o szerokości 2,9 metra.

Nowy obiekt będzie też miał lepsze parametry użytkowe. Konstrukcja mostu będzie przystosowana do obciążeń do 50 ton. Dzięki budowie w nowej lokalizacji, zmniejszy się też liczba kolizji z istniejącymi sieciami kanalizacyjnymi i wodociągowymi w trakcie prowadzenia prac, a oś drogi oddali się od zabudowy mieszkalnej.

Podpisanie umowy planowane jest w pierwszej połowie 2022 roku. Wykonawca będzie miał 23 miesiące na zrealizowanie inwestycji od daty podpisania umowy. Stary obiekt wykorzystany będzie jako most objazdowy na czas prowadzonych robót i zostanie rozebrany po oddaniu do użytku nowego mostu.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.