Wybory samorządowe 2018. Lokale wyborcze w Lublinie. Gdzie głosować?

11453640 wybory glosowanie 900 556
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

I tura wyborów samorządowych już w niedzielę 21 października. Głosować należy w odpowiedniej siedzibie obwodowej komisji wyborczej. Gdzie w Lublinie można oddać swój głos?

Tegoroczne wybory samorządowe 2018 odbędą się w niedzielę 21 października. Gdyby konieczne okazało się przeprowadzenie drugiej tury, zaplanowano ją na niedzielę dwa tygodnie później – 4 listopada.

Podczas wyborów swoje głosy będziecie mogli oddać nie tylko na prezydenta Lublina, ale również na członków Rady Miasta Lublin, Rady Dzielnic i Sejmików Województwa Lubelskiego. Oznacza to, że oddać możemy do trzech głosów.

Wybory samorządowe 2018: jak poprawnie oddać głos?

W wyborach do rady miasta i do sejmiku województwa, głosować można tylko na jedną listę kandydatów, stawiając na karcie do głosowania znak „X” w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów z tej listy (wskazując jego pierwszeństwo do otrzymania mandatu).

Postawienie znaku „X” w kratkach z lewej strony obok nazwisk kandydatów umieszczonych na więcej niż jednej liście lub niepostawienie znaku „X” w żadnej kratce powoduje nieważność głosu.

Jak głosować w wyborach na prezydenta miasta?

W wyborach na prezydenta miasta głosować można tylko na jednego kandydata, stawiając na karcie do głosowania znak „X” w kratce z lewej strony obok nazwiska tego kandydata, na którego wyborca głosuje.

Postawienie znaku „X” w kratkach z lewej strony obok nazwiska więcej niż jednego kandydata lub niepostawienie znaku „X” w żadnej kratce powoduje nieważność głosu.

W jaki sposób wygląda głosowanie w Lublinie?

Lublin podzielono na 208 obwodów wyborczych. Do każdego z tych obwodów przypisano lokal wyborczy, w którym mieszkańcy okolicznych ulic będą oddawać swoje głosy w październikowych wyborach. Dokładną listę, w której wyszczególniamy wszystkie obwody oraz przynależące do nich ulice i lokale wyborcze znajdziecie na stronie przygotowanej przez Urząd Miasta Lublin.

Sprawdź gdzie głosujesz w Lublinie

Strona znajduje się pod adresem www.geoportal.lublin.eu

KROK 1. Otwórz stronę internetową

KROK 2. Otworzy się następujące okno „Serwisy Mapowe SIPL”.

KROK 3. Wybierz Serwis Mapowy „WYBORCZY”.

KROK 4. Otworzy się następujące okno z podziałem na poszczególne Obwody Wyborcze.

KROK 5. Możesz odnaleźć swoją Obwodową Komisję Wyborczą. Wystarczy, że wpiszesz nazwę swojej ulicy oraz nr bloku lub domu (zgodnie z meldunkiem).

KROK 6. Otworzy się następujące okno „Znajdź lokal wyborczy”.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.