Wybory parlamentarne 2019. Od czwartku będzie obowiązywał drugi stopień alarmowy BRAVO-CRP

haker przestępca złodziej
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające na terenie całej Polski drugi stopień alarmowy BRAVO-CRP. Ma to związek z wyborami do Sejmu i Senatu.

Stopień BRAVO to drugi z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest on sygnałem dla całej administracji publicznej do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

W czasie obowiązywania stopnia alarmowego BRAVO-CRP instytucje publiczne będą monitorowały i weryfikowały, czy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej.

Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 10 października (godz. 00:01) do 14 października (godz. 23:59). Drugi stopień alarmowy BRAVO-CRP został wprowadzony w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni, związanymi z organizacją wyborów do Sejmu i Senatu.

Stopień BRAVO-CRP był już wprowadzany w trakcie konferencji bliskowschodniej i Światowych Dni Młodzieży oraz wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Bezpieczeństwo w czasie obowiązywania stopnia uzależnione jest nie tylko od działania właściwych służb, ale też od czujności obywateli. W przypadku zauważania czegoś niepokojącego należy poinformować o tym policję lub Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.