Wybierasz się na basen lub lodowisko? Osoba bez certyfikatu covidowego wliczana jest do limitu osób

Park wodny w Aqua Lublin | fot. MOSiR

MOSiR sortuje klientów na tych zaszczepionych i tych, których obowiązuje limit 30 proc. obłożenia. Żeby wejść na basen lub na lodowisko, gdy limit jest wypełniony, należy okazać pracownikowi certyfikat covidowy.

Limit osób na basenach i lodowisku

Na stronie basenu Aqua Lublin pod jednym z ostatnich postów pojawił się komentarz niezadowolonego klienta, który napisał: „Czy to prawda, że nie wpuściliście wczoraj niezaszczepionej siedmiolatki? Ktoś musi za to ponieść personalne konsekwencje. Nie będziemy tolerować prywaty i totalitaryzmów, a szczególnie na obiekcie utrzymywanym z naszych podatków„.

Informacje o podziale klientów na tych zaszczepionych z certyfikatem covidowym i tych, których obowiązuje limit 30 proc. obłożenia, docierały do nas przez ostatnie dni. MOSiR nie poinformował o tym fakcie swoich klientów na żadnym z profili społecznościowych. Informację znajdujemy dopiero na stronie internetowej, w zakładce Informacja dotycząca obostrzeń związanych z COVID-19.

„Od 15 grudnia 2021 r. na teren obiektu sportowego może wejść jednorazowo 30 proc. maksymalnego obłożenia, przy czym limit ten nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19, pod warunkiem dobrowolnego okazania przez te osoby unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID” – czytamy na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji 'Bystrzyca’ w Lublinie.

A co jeśli nie okażę certyfikatu covidowego?

„Jeśli zatem ktoś chce wejść na basen czy lodowisko, gdy w danym momencie jest tam wypełniony limit 30 proc. obłożenia, może dobrowolnie okazać takie zaświadczenie pracownikowi punktu obsługi klienta lub kasy. Bez dobrowolnego okazania takiego zaświadczenia osoba jest traktowana jako niezaszczepiona i jest wliczana do limitu osób” – informuje MOSiR.

Nowe przepisy dotyczą obiektów: Aqua Lublin, Łabędzia, Strefa H2O oraz lodowisko Icemania.2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. I jaki to ma sens? Skoro i tak wpuszczana jest większa ilość osób. Ludzie opamietajcue się.