Wybierasz się na basen lub lodowisko? Osoba bez certyfikatu covidowego wliczana jest do limitu osób

Lublin. Wybierasz się na basen lub lodowisko? Osoba bez certyfikatu covidowego wliczana jest do limitu osób
Park wodny w Aqua Lublin | fot. MOSiR

MOSiR sortuje klientów na tych zaszczepionych i tych, których obowiązuje limit 30 proc. obłożenia. Żeby wejść na basen lub na lodowisko, gdy limit jest wypełniony, należy okazać pracownikowi certyfikat covidowy.

Limit osób na basenach i lodowisku

Na stronie basenu Aqua Lublin pod jednym z ostatnich postów pojawił się komentarz niezadowolonego klienta, który napisał: „Czy to prawda, że nie wpuściliście wczoraj niezaszczepionej siedmiolatki? Ktoś musi za to ponieść personalne konsekwencje. Nie będziemy tolerować prywaty i totalitaryzmów, a szczególnie na obiekcie utrzymywanym z naszych podatków„.

Informacje o podziale klientów na tych zaszczepionych z certyfikatem covidowym i tych, których obowiązuje limit 30 proc. obłożenia, docierały do nas przez ostatnie dni. MOSiR nie poinformował o tym fakcie swoich klientów na żadnym z profili społecznościowych. Informację znajdujemy dopiero na stronie internetowej, w zakładce Informacja dotycząca obostrzeń związanych z COVID-19.

„Od 15 grudnia 2021 r. na teren obiektu sportowego może wejść jednorazowo 30 proc. maksymalnego obłożenia, przy czym limit ten nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19, pod warunkiem dobrowolnego okazania przez te osoby unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID” – czytamy na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji 'Bystrzyca’ w Lublinie.

A co jeśli nie okażę certyfikatu covidowego?

„Jeśli zatem ktoś chce wejść na basen czy lodowisko, gdy w danym momencie jest tam wypełniony limit 30 proc. obłożenia, może dobrowolnie okazać takie zaświadczenie pracownikowi punktu obsługi klienta lub kasy. Bez dobrowolnego okazania takiego zaświadczenia osoba jest traktowana jako niezaszczepiona i jest wliczana do limitu osób” – informuje MOSiR.

Nowe przepisy dotyczą obiektów: Aqua Lublin, Łabędzia, Strefa H2O oraz lodowisko Icemania.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. I jaki to ma sens? Skoro i tak wpuszczana jest większa ilość osób. Ludzie opamietajcue się.