Wtorek kolejnym dniem z burzami w regionie. Ostrzeżenie synoptyków IMGW

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

We wtorek w regionie prognozowane są burze z obfitymi opadami deszczu. Dla części województwa lubelskiego synoptycy IMGW wydali ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego i drugiego stopnia dla województwa lubelskiego przed burzami z gradem. Temperatura maksymalna w dzień od 26°C do 29°C.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem obowiązuje w powiatach: bialski, Biała Podlaska, lubartowski, łukowski, parczewski, puławski, radzyński i rycki.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad” – prognozuje Michał Ogrodnik z IMGW.

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem wydano dla powiatów: biłgorajski, Chełm, chełmski, hrubieszowski, janowski, krasnostawski, kraśnicki, lubelski, Lublin, łęczyński, opolski, świdnicki, tomaszowski, włodawski, zamojski i Zamość.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad” – prognozuje Michał Ogrodnik.

Burze spodziewane są przede wszystkim późnym południem, wieczorem i w pierwszej części nocy.

Gdzie jest burza? Radar burz [30.07.2019]WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.