Wszystkich Świętych w Lublinie. Zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarzy

IMG 20171025 152806
Cmentarz przy ul. Lipowej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Już od soboty, 27 października więcej autobusów miejskich będzie kursować w pobliże cmentarzy w Lublinie. Zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarzy zmieni się od środy, 31 października i będzie obowiązywała do niedzieli, 4 listopada.

Wzorem poprzednich lat, w rejonie cmentarzy, wprowadzona będzie organizacja ruchu dedykowana dla święta Wszystkich Świętych oraz najbliższego tygodnia.

Cmentarz przy ul. Droga Męczenników Majdanka

Od piątku (26 października) do 5 listopada będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu na ul. Cmentarnej. Tak samo jak w latach ubiegłych utrzymana będzie relacja od ul. Droga Męczenników Majdanka w stronę cmentarza. Ponadto, po obu stronach ulicy wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się, co ma wyeliminować parkowanie pojazdów na chodnikach. Wyjazd z parkingów odbywać się będzie drogą gruntową, utwardzoną, jednokierunkową (za punktami kamieniarskimi) do ronda im. Janusza Krupskiego. Na rondzie zaś będzie obowiązywał zakaz skrętu w lewo. Pojazdy wyjeżdżające spod cmentarza będą zatem kierowane do centrum ul. Dekutowskiego i al. Witosa.

W środę (31 października) po godz. 16 zmieni się przeznaczenie pasów ruchu na ul. Droga Męczenników Majdanka. Od skrzyżowania z ul. Ordonówny do skrzyżowania z ul. Grenadierów dwa pasy ruchu będą do jazdy w kierunku cmentarza (z czego ten przy osi jezdni do jazdy na wprost, a prawy skrajny do zjazdów na parkingi Muzeum), a jeden do centrum. Ponadto, zostaną wprowadzone zakazy skrętu w lewo w ul. Ordonówny (jadąc od centrum) i na teren Muzeum (jadąc od strony dzielnicy Felin).

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. Ordonówny od popołudnia 31 października do 2 listopada będzie działała w trybie światła żółtego pulsującego. Tak samo sygnalizacja na ul. Krańcowej na wysokości targu.

Od piątku (26 października) dopuszczony został przejazd na wprost przez skrzyżowanie ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. Grabskiego i ul. Sulisławicką. Jednakże sygnalizacje świetlne na: tymże skrzyżowaniu oraz sąsiadującym przejściu dla pieszych (między skrzyżowaniem z ul. Krańcową a skrzyżowaniem z ul. Grabskiego i ul. Sulisławicką) uruchomione zostaną 5 listopada. Tego samego dnia powinny zostać otwarte boczne wloty skrzyżowania (ul. Sulisławicka i ul. Grabskiego).

Cmentarz przy ul. Lipowej

Od piątku (26 października) do 5 listopada (rano) miejsca parkingowe pod cmentarzem od strony ul. Lipowej zostaną przeznaczone na handel zgodnie z decyzjami na zajęcie pasa drogowego.

Od środy (31 października) do 2 listopada (rano) na ul. Ofiar Katynia zatoka postojowa przy CHR Lublin Plaza zostanie oznakowana dla pojazdów osób niepełnosprawnych.

Cmentarz przy ul. Pszczelej

W dniu Wszystkich Świętych (1 listopada) na ul. Pszczelej na odcinku od torów kolejowych do ul. Kukułczej zostanie wprowadzony jeden kierunek. Powrót spod cmentarza będzie się odbywał ulicami: Kukułczą, Letniskową do ul. Krężnickiej.

Cmentarz przy ul. Bełżyckiej

W dniu Wszystkich Świętych (1 listopada) na ul. Bełżyckiej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu od strony kościoła w Konopnicy do cmentarza. Wyjazd w stronę al. Kraśnickiej będzie się odbywał ul. Folwarczną, która również zostanie oznakowana jako jednokierunkowa.

Sprawdź, jak będzie funkcjonowała komunikacja miejska w czasie Wszystkich Świętych – Komunikacja miejska w czasie Wszystkich Świętych [rozkład]

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.